BMW wypuszcza kolejną aktualizację! Aż 750 tysięcy samochodów otrzyma nowe funkcje

Dzięki największej i najbardziej kompleksowej aktualizacji w historii marki, ponad 750 tysięcy pojazdów na całym świecie otrzyma najnowszą wersję oprogramowania systemu operacyjnego BMW 7. Sprawdzamy, co się zmieni!

To największa aktualizacja bezprzewodowa (over-the-air), jaką kiedykolwiek przeprowadził europejski producent. Aktualizacja oprogramowania zawiera nowe, rozszerzone oraz ulepszone funkcje, takie jak mapy BMW, Google Android Auto™ czy strefy eDrive. Od 19 października nowa wersja oprogramowania będzie dostępna dla klientów w Niemczech i będzie można ją bezpłatnie pobrać z internetu i zainstalować w samochodzie. Klienci zostaną poinformowani o dostępności aktualizacji komunikatem w samochodzie i w aplikacji BMW na smartfonie. 

BMW wypuszcza kolejną aktualizację! Aż 750 tysięcy samochodów otrzyma nowe funkcje

Przegląd nowych i rozszerzonych funkcji

  • Mapy BMW oferują zupełnie nowe wrażenia przy korzystaniu z nawigacji. Kalkulacja tras w systemie opartym po raz pierwszy na chmurze jest znacznie szybsza, a także bardziej dynamiczna, ponieważ łączy informacje odbierane w czasie rzeczywistym z modelami prognozowania. Ciekawe miejsca (tzw. Points of Interests) mają dodatkowe informacje kontekstowe: oceny, godziny pracy i zdjęcia. Znaczniej zmianie uległo też określanie celu podróży – jest teraz łatwiejsze, bardziej intuicyjne i odbywa się w sposób znany z wyszukiwarek internetowych. Przykładem może być wprowadzanie dowolnego tekstu w pasku wyszukiwania oraz wyświetlanie sugestii dotyczących wyszukiwanego hasła podczas wprowadzania („automatyczne uzupełnianie”).

  • Google Android Auto™ jest nową funkcją, jaka dostępna będzie po aktualizacji, i pozwala klientom na korzystanie z funkcji swojego smartfonu poprzez bezprzewodowe połączenie w samochodzie. Za pośrednictwem Asystenta Google lub poprzez obsługę dotykową klient może uzyskać dostęp do swoich aplikacji bez konieczności bezpośredniej obsługi smartfona. Wskazówki nawigacyjne z Map Google™ są wyświetlane na wyświetlaczu informacyjnym i wyświetlaczu Head-Up.
  • Informacje nawigacyjne z map Apple przesyłane za pośrednictwem Apple CarPlay® obejmują teraz wskazówki nawigacyjne oraz informacje o pasie ruchu wyświetlane bezpośrednio na wyświetlaczu Head-Up i wyświetlaczu informacyjnym.

BMW wypuszcza kolejną aktualizację! Aż 750 tysięcy samochodów otrzyma nowe funkcje

  • Connected Parking dzięki różnym funkcjom ułatwia wyszukiwanie miejsc parkingowych w miejscu docelowym. Funkcja On Street Parking Information nie tylko wskazuje kierowcy miejsca parkingowe, ale również na podstawie dostępnych danych floty oblicza prawdopodobieństwo dostępności miejsc. Usługa bierze teraz pod uwagę również rozmiary pojazdu, porównując je z sytuacją parkingową u celu.
  • eDrive Zones to nowa i unikalna na skalę światową cyfrowa funkcja, która pomaga klientom posiadającym BMW z hybrydowym napędem plug-in1 w jeszcze bardziej ekologicznej jeździe. Za pomocą geofencingu samochód automatycznie przełącza się na jazdę na samym napędzie elektrycznym przy wjeździe do stref niskiej emisji. Obecnie strefy eDrive występują już w ponad 90 miastach w Europie.

  • Inteligentny asystent osobisty BMW zyskuje nową, bardziej emocjonującą postać, potrafi rozróżniać pomiędzy zwracaniem się do niego przez kierowcę i pasażera obok oraz kieruje odpowiedzi do danego rozmówcy. Inteligentny asystent osobisty BMW jest coraz bardziej proaktywny w udzielaniu pomocy przy wykonywaniu ewentualnych poleceń głosowych. Podpowiedzi są wyświetlane w nowo zaprojektowanym widżecie. Dodatkowo asystent rozszerzony jest o liczne polecenia głosowe. Umożliwia na przykład obsługę szyb, zmianę trybów jazdy (COMFORT, SPORT i ECO PRO) lub uzyskanie porad, jak efektywniej jeździć.

  • Connected Charging zapewnia jeszcze bardziej zrównoważoną i innowacyjną mobilność. Wyświetlanie publicznych punktów ładowania zostało rozszerzone o dodatkowe, szczegółowe informacje, na przykład o godzinach otwarcia, dostawcach lub opcjach autoryzacji. Dodatkowo w widoczny sposób wskazywana jest dostępność stacji. Ponadto wyszczególnione są ciekawe miejsca, takie jak kawiarnie czy restauracje w pobliżu stacji ładowania.
  • Funkcja inteligentnego otwierania klapy tylnej może być teraz indywidualnie konfigurowana lub w razie potrzeby całkowicie wyłączona.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze