BMW VISION M NEXT – lubisz kierować, a może wolisz być wożony?

W przyszłości kierowcy będą mogli wybierać, czy chcą być wożeni, czy sami chcą kierować pojazdem. Model BMW Vision M NEXT pokazuje jak może wyglądać przyjemność z jazdy w przyszłości dla tych osób, które same lubią trzymać kierownicę w rękach.

Wizjonerskie samochody przyszłości BMW Vision iNEXT oraz BMW Vision M NEXT przedstawiają wersje prototypowe przyszłych koncepcji BMW dotyczących doświadczenia  „EASE” oraz „BOOST”. „EASE” obejmuje wszystkie doświadczenia odczuwane podczas jazdy, gdy pojazd przejmuje zadanie kierowania nim. 

Od odpoczynku i odprężenia, przez rozmowy, interakcje i korzystanie z wbudowanego systemu rozrywki aż do maksymalnej koncentracji – doświadczenia oferowane przez koncepcję EASE są tak zróżnicowane, jak potrzeby osób znajdujących się w pojeździe. W odróżnieniu BOOST oznacza zdefiniowane, aktywne doświadczenie jazdy.

Napęd PHEV daje wybór pomiędzy elektrycznym napędem na cztery koła oraz czystym napędem na tylne koła z całkowicie elektrycznym impulsem lub napędem zapewnionym przez czterocylindrowy silnik benzynowy z turbo doładowaniem. Moc systemowa wynosząca 441 kW (600 KM) pozwala rozpędzić się do 300 km/godz. (186 mil/godz.) i umożliwia BMW Vision M NEXT przyspieszyć od 0 do 100 km/godz. (62 mil/godz.) w zaledwie trzy sekundy. Tryb BOOST+, który zapewnia dodatkowe wzmocnienie napędu za dotknięciem guzika. 

Maksymalny zakres przy jeździe w trybie całkowicie elektrycznym wynosi 100 km (62 mile) – to zdecydowanie wystarcza, aby przejechać większość podróży jedynie na napędzie elektrycznym. 

Smukła sylwetka samochodu sportowego BMW Vision M NEXT o niskim zawieszeniu, wzniesione linie boczne oraz skośna plama kontrastującego koloru pomarańczowego nadaje mu wygląd, jakby samochód chciał dynamicznie skoczyć do przodu nawet stojąc nieruchomo. 

Charakterystyczna maskownica BMW w kształcie nerki jest z każdej strony otoczona trójkątnymi elementami w kolorze Thrilling Orange, co ma podkreślić wloty powietrza po bokach oraz wbudowane reflektory przednie. Te elementy łączą się z wlotem powietrze w kształcie ostrza poniżej maskownicy tworząc nowoczesny efekt wyścigowy.

Reflektory po raz pierwszy używają technologii oświetleniowej Laser Wire, w której użyte są włókna szklane pokryte fosforem, aby stworzyć elementy reflektorów o nowej, super smukłej i niezwykle dokładnej formie. A wszystko to jeszcze bardziej podkreśla charakter jutra w Wizjonerskim Samochodzie Przyszłości.

Tylne koła w BMW Vision M NEXT mają 22 cale średnicy, czyli o cały cal więcej niż przednie koła (21 cali), co dalej podkreśla smukły kształt pojazdu.

Technologia rozpoznawania twarzy pozwala na automatyczne odblokowanie drzwi samochodu, gdy kierowca się do nich zbliża.  Ustawienia jazdy można modyfikować na kierownicy podczas, gdy informacje takie jak obroty silnika, prędkość, zarządzanie energią, tętno kierowcy oraz dostępność trybu BOOST+ rozciąga się łącznie na pięciu grupach na Zakrzywionym Szklanym Wyświetlaczu z tyłu. Tryb BOOST+ można włączyć dotykiem przycisku w celu zwolnienia dodatkowej mocy. Samochód powiadomi kierowcę o nadejściu idealnego momentu na aktywację BOOST+.

Zastosowanie skóry zostało celowo ograniczone do minimum i dlatego jedynie przyozdabia elementy projektu, których ręce kierowcy i pasażera bezpośrednio dotykają takie jak kierownica oraz klamki drzwi. Zamiast tego, we wnętrzu dominuje tkanina z mikrofibry Midnight Blue, której wygląd i struktura w dotyku przypominają skórę, jednak jest też ona bardzo charakterystyczna. Zastosowanie elementów kontrastujących w kolorze Thrilling Orange zapewnia dodatkowy efekt sportowy. Metaliczne powierzchnie w kolorze Titanium Bronze mają ciepły, opalizujący ton wzmagając atmosferę ekskluzywności we wnętrzu samochodu. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze