BMW tworzy zieloną przestrzeń w środku Warszawy – 2 edycja „Miasto i Ogród”

Już w weekend 6 -7 czerwca druga edycja projektu „Miasto i Ogród” zasilanego przez markę BMW i stworzy zieloną przestrzeń dla mieszkańców Warszawy. W tym roku projekt będzie realizowany na Płycie Głównej przed wejściem do Pałacu Kultury i Nauki w ramach cyklu wydarzeń „Plac Defilad”, których ideą jest zmiana tego miejsca w przyjazną dla mieszkańców przestrzeń.

W poprzednim sezonie „Miasto i Ogród” na terenie dawnej Fabryki Norblina odwiedziło ponad 3 tysiące osób. Tym razem warszawiacy znów będą mogli uprawiać własne warzywa, zioła i hodować kwiaty w samym sercu miasta, na Placu Defilad. W ramach „Miasta i Ogrodu” tradycyjnie wiele atrakcji towarzyszących: Stowarzyszenie ArtAnimacje zorganizuje cykl warsztatów o najnowszych miejskich trendach, a Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę poprowadzi programy animacyjne dla dzieci i seniorów. Miłośnicy innowacyjnych rozwiązań w motoryzacji będą mogli przetestować elektryczne BMW i3.

„Miasto i Ogród” wykiełkuje podczas pierwszego czerwcowego weekendu, 6 -7 czerwca. W godzinach 10 – 16  wszyscy chętni będą mogli zasadzić zioła, kwiaty, warzywa i owoce przy wsparciu i doradztwie profesjonalnego ogrodnika, wykorzystując dostępne na miejscu narzędzia i sadzonki. W miejskim ogrodzie BMW będzie można także posiadać własny ogródek. Osoby i instytucje, które chciałyby posiadać swój imienny ogródek powinny zgłosić się przez fanpage „Miasto i Ogród” na Facebooku do 4 czerwca. 

Synergia projektów „Miasto i Ogród” i „Plac Defilad” jest efektem współpracy między BMW i marką miejskich samochodów elektrycznych BMW i3, a lokalnymi władzami oraz instytucjami kultury, które w 2014 roku zainicjowały aktywizację  przestrzeni miejskiej wokół Pałacu Kultury. „Plac Defilad” tworzą Miasto Stołeczne Warszawa, Teatr Studio, Bar Studio oraz Café Kulturalna, które prowadzą otwarte i bogate w wydarzenia miejsce pod Pałacem Kultury. W tym roku latem i wczesną jesienią w ramach „Placu Defilad” odbędą się koncerty oraz działania artystyczne, debaty na ważne dla mieszkańców tematy i spotkania przy 25-metrowym stole, plenerowe projekcje filmowe i niedzielne śniadania z muzyką na żywo.

Informacje o wszystkich planowanych aktywnościach na terenie „Miasta i Ogród” będą umieszczane na stronie www.miastoiogrod.pl, www.pldefilad.pl oraz profilach „Miasto i Ogród” i „Plac Defilad” na Facebooku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze