Karolina Chojnacka

BMW stworzy motocykl wielkości samochodu!

Inżynierowie i projektanci z działu motocykli BMW starają się myśleć nieszablonowo. Producent przygotowuje się do zaprezentowania pary dużych motocykli, które będą oparte na modelu R18 i przeznaczone dla segmentu zdominowanego przez największe modele Harley-Davidson.

Zgłoszenia patentowe odkryte przez portal  Motorcycle News częściowo ujawniają ogromne rodzeństwo R18. Nazywane R18 B i R18 Transcontinental to motocykle turystyczne zbudowane w oparciu o potężny 1,8-litrowy silnik typu flat-twin, który, od kiedy zadebiutował na początku 2020 roku, uznawany jest za najpotężniejszego boksera BMW.

BMW stworzy motocykl wielkości samochodu!

Przeczytaj też: Wypadek na motocyklu. Oto 5 wskazówek, dzięki którym zmniejszysz ryzyko kolizji

Oba motocykle mają być znacznie większe niż R18. Dokumenty patentowe wskazują, że R18 B będzie miał ponad 255 centymetrów długości, rozpiętość między 93 lub 97 centymetrów szerokości i ważył około 400 kilogramów. R18 Transcontinental będzie mierzył prawie 265 centymetrów długości i ważył około 430 kilogramów. Dla porównania, Smart ForTwo ma 250 centymetrów długości.

Rodzeństwo R18 ma mieć zmodyfikowane silniki wytwarzające 91 KM mocy i 159 Nm momentu obrotowego. Motocyklami będzie można przejechać więcej kilometrów, dzięki większemu zbiornikowi paliwa.

BMW nie ogłosiło szczegółowych planów ujawnienia któregokolwiek z wyżej opisanych modeli, ale spodziewamy się, że oba ujrzą światło dzienne w nadchodzących miesiącach. Kiedy pojawią się w salonach, z pewnością będą kosztować dużo więcej niż standardowy R18.

Przeczytaj też: Torby motocyklowe – BMW Motorrad prezentuje nową kolekcję tuż przed starem sezonu

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze