BMW sprzedało Husqvarnę
Od kilku dni w sieci krążyły plotki dotyczące rzekomej sprzedaży marki Husqvarna przez BMW. Dziś, Bawarczycy potwierdzili swoją transakcję - Husqvarna trafiła do koncernu Pierer Industrie AG.
Pierwsze doniesienia mówiły, że Husqvarna zasili markę KTM. Tak naprawdę, to stwierdzenie niewiele mija się z prawdą, ponieważ Pierer Industrie AG to spółka prowadzona przez Stefana Pierera, udziałowca KTM (51 proc. udziałów w firmie).
„Husqvarna nie pasowała do długodystansowej strategii BMW” – powiedział Pierer dla jednego z amerykańskich magazynów biznesowych. Tym samym, zakończyła się niemal sześcioletnia współpraca pomiędzy dwoma firmami. Marka BMW kupiła Husqvarnę w 2007 roku od włoskiego przedsiębiorstwa MV Agusta.
![]() |
|
fot. materiały prasowe
|
„Ze względu na kryzys na rynku motocykli off-roadowych, BMW zdecydowało skupić się jedynie na motocyklach turystycznych szosowych o pojemnosci powyżej 600 cm3. Na chwilę obecną, BMW nie wróci do segmentu off-roadu” – powiedział Manfred Grunert z BMW.
A co na to eksperci? „Kooperacja pomiędzy BMW, a Husqvarną miała zdecydowanie ograniczony zakres” – powiedział Frank Biller, anality LBBW ze Stuttgartu – „Założenia tych dwóch firm adresowane są zupełnie różnych odbiorców i dotyczą zupełnie różnych segmentów motocykli” – dodał.
Najnowsze
-
Test Alpine A110 R Turini – ostatni benzynowy sprint
Przypatrzcie się porządnie i zapamiętajcie ten widok. Alpine A110 R to jedna z ostatnich okazji, by doświadczyć prawdziwej sportowej motoryzacji pachnącej benzyną, a nie kablem do ładowarki. W odmianie R – tej najbardziej radykalnej – Alpine nie udaje, że chce być grzeczne. To auto powstało z myślą o torze, a miasto traktuje raczej jak scenerię […] -
BMW Group Polska w 2025 roku: rekordy sprzedaży i zapowiedź dużych zmian
-
Test Ford Mustang Mach-E Rally – rajdowa stylówka czy coś więcej?
-
Test Mercedes-AMG E 53 Hybrid 4MATIC+. Czy ta hybryda boli?
-
-10°C i niemy diesel na parkingu. Winne są nie świece, a ten zapomniany element

Zostaw komentarz: