BMW serii 2 coupe oficjalnie już 25 października – film

BMW oficjalnie pokazało narazie jedynie film, zapowiadający BMW 2 coupe. Więcej dowiemy się już 25-go.

Do piątku 25-go października już niedługo, choć nam się nieco spieszy. Bo nowa seria BMW zapowiada się naprawdę imponująco.

Niestety – jak to zwykle w filmach zapowiadających jakieś modele zwykle bywa – nie widać praktycznie nic ze szczegółów nadwozia BMW 2 coupe. Mimo tego bawarski producent powoli stopniuje napięcie, podnosząc nieco ciśnienie fanom marki przed oficjalną prezentacją.

2 seria modelowa w nadwoziu coupe ma zastąpić odchodzącą 1 coupe i – jak zapowiada producent – ma dostarczać podobnej, jak nie lepszej radości z jazdy. Na europejskim rynku 2-ka ma być oferowana z 6 cylindrowymi jednostkami – zarówno w wariancie benzynowym jak i wysokoprężnym.

Wiadomo już, że w Stanach pojawią się tylko dwie odmiany silnikowe. Bazową wersją w USA będzie BMW 228i z dwulitrowym silnikiem (4-cylindrowa jednostka), która ma generować 240 KM. Drugi wariant to topowa odmiana M235i – z silnikiem 3-litrowym, turbodoładowanym, 6-cylindrowym o mocy 322 KM i 450 NM momentu obrotowego. Auto o masie 1470 kilogramów, z automatyczną skrzynią, ma przyspieszać do setki w 4.8 sekundy (z manualem ma być o 0,2 sekundy wolniejsze).

Oczywiście wszystkie 2-tki będą miały napęd klasyczny, a w opcji Xdrive na 4 koła.

Samochód w salonach ma się pojawić na wiosnę 2014 roku.

Nie możemy się doczekać!

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze