BMW prezentuje futurystyczne nowości

Podczas targów elektroniki użytkowej CES 2016 BMW zaprezentowało dwie nowości, które mogą zrewolucjonizować rynek jednośladów. Jest to kask z systemem HUD oraz laserowe oświetlenie.

Bawarski producent co jakiś czas stara się wprowadzać innowacje, które zwiększają bezpieczeństwo w świecie jednośladów. 

Zaprezentowany na targach koncepcyjny motocykl K 1600 GTL został wyposażony w innowacyjny system oświetlenia, który do tej pory był instalowany jedynie w samochodach tej marki (Seria 7 oraz i8).

Laserowe lampy emitują bardzo jasne światło o zasięgu nawet do 600 metrów. Jest to dwukrotnie więcej niż w przypadku konwencyjnego oświetlenia, co bez wątpienia wpłynie na bezpieczeństwo podczas nocnych wojaży. Jedynym problemem na chwilę obecną może być koszt produkcji takiej technologii, ale wraz z jej  popularyzacją w świecie motoryzacji, spadnie cena i niebawem może wejść w kanony standardów. Przyjdzie nam na to poczekać jeszcze co najmniej kilka lat.

  

Kolejna nowość ze strony BMW na targach CES to nowoczesny kask, który został wyposażony w system Head Up Display (HUD). Motocyklista nie będzie musiał odrywać wzroku od sytuacji na drodze, w momencie gdy będzie chciał sprawdzić prędkość czy inne informacje z komputera pokładowego. 

Wyświetlacz pozwoli na dowolną konfigurację serwowanych informacji, a także ich pozycję na ekranie. Do tego kask będzie wyposażony w słuchawki oraz mini-komputer. Sterowanie będzie się odbywać za pomocą multikontrolera umieszczonego przy lewej manetce. 

System HUD w motocyklach to prawdziwa nowość. Warto przypomnieć, że BMW było pierwszym producentem, który wprowadził taką możliwość na wyposażenie seryjne samochodów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze