BMW pracuje nad motocyklowym komiksem

BMW pracuje nad motocyklowym komiksem

27 czerwca 2016
BMW robi ukłon w kierunku swoich przyszłych klientów, którzy teraz chodzą do szkoły podstawowej. Na rynku pojawi się komis, którego akcja będzie się rozgrywać wokół nowego modelu G 310 R.

Komis o tytule "Riders in the Storm" pojawi się na rynku w październiku. W tym samym czasie podczas targów Intermot w Kolonii zadebiutuje motocykl BMW G 310. Za tekst i fabułę odpowiada chorwacki autor i ilustrator, Darko Macan. Ilustracje stworzy Riccardo Burchielli, który przez ponad 15 lat pracował dla takich wydawców jak DC Comics, Marvel czy Dark Horse.

Pomysł na wykorzystanie motocykla w komiksie nie jest nowy. Harley-Davidson wielokrotnie współpracował z firmą Marvel w tej kwestii, włączając w to nawet stworzenie specjalnego zespołu superbohaterów o nazwie Road Froce, który pojawiali się w specjalnych wydaniach. W wydawnictwie opracowanym przez BMW pojawi się policjantka Makani oraz jej współpracownicy, w tym "wilk ze specjalnymi zdolnościami". Będą oni częścią grupy o nazwie Black Riders. 

BMW Motorrad oraz firma Panini zaprezentują swój komiks po raz pierwszy na specjalnym wydarzeniu poświęconemu takim wydawnictwom - Comic Con Germany, które odbędzie się w Stuttgarcie. Na stoisku pojawi się modelka Makani Terror, na której wzorowano główną bohaterkę. Nie zabraknie specjalnie zaprojektowanego modelu BMW G 310 R w wydaniu komiksowym.

    Komentarze

    Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!