BMW pracuje nad motocyklowym komiksem

BMW pracuje nad motocyklowym komiksem
BMW robi ukłon w kierunku swoich przyszłych klientów, którzy teraz chodzą do szkoły podstawowej. Na rynku pojawi się komis, którego akcja będzie się rozgrywać wokół nowego modelu G 310 R.

Komis o tytule "Riders in the Storm" pojawi się na rynku w październiku. W tym samym czasie podczas targów Intermot w Kolonii zadebiutuje motocykl BMW G 310. Za tekst i fabułę odpowiada chorwacki autor i ilustrator, Darko Macan. Ilustracje stworzy Riccardo Burchielli, który przez ponad 15 lat pracował dla takich wydawców jak DC Comics, Marvel czy Dark Horse.

Pomysł na wykorzystanie motocykla w komiksie nie jest nowy. Harley-Davidson wielokrotnie współpracował z firmą Marvel w tej kwestii, włączając w to nawet stworzenie specjalnego zespołu superbohaterów o nazwie Road Froce, który pojawiali się w specjalnych wydaniach. W wydawnictwie opracowanym przez BMW pojawi się policjantka Makani oraz jej współpracownicy, w tym "wilk ze specjalnymi zdolnościami". Będą oni częścią grupy o nazwie Black Riders. 

BMW Motorrad oraz firma Panini zaprezentują swój komiks po raz pierwszy na specjalnym wydarzeniu poświęconemu takim wydawnictwom - Comic Con Germany, które odbędzie się w Stuttgarcie. Na stoisku pojawi się modelka Makani Terror, na której wzorowano główną bohaterkę. Nie zabraknie specjalnie zaprojektowanego modelu BMW G 310 R w wydaniu komiksowym.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.