BMW po dachowaniu – jak powstaje bezwypadkowe auto?

Odpowiedź na pytanie zna pewien rosyjski specjalista od rzeczy niemożliwych. W normalnych warunkach taki samochód nadawałby się wyłącznie na złom. W tym przypadku wraca na ulice. Zapewne jako "bezwypadkowy".

Rosjanin pokazuje na filmie, że nawet najbardziej uszkodzone egzemplarze można w dość krótkim czasie doprowadzić do stanu niemalże idealnego. Kilkuminutowa produkcja wideo pokazuje cały proces naprawy.

Co więcej, okazuje się, że do takich napraw nie potrzeba nowoczesnych technologii. Wystarczy młotek, miarka, spawarka i podnośnik hydrauliczny, którym ustawimy geometrię karoserii. Potem pozostaje już tylko dopasowanie i wspawanie nowego dachu. 

Kilka miesięcy wcześniej ten sam człowiek wstawił do internetu film, na którym możemy zobaczyć BMW Serii 7 ze skasowanym tyłem. Jak możecie się domyślić, samochód doprowadzono do stanu wyglądającego na idealny.

 

 

Najnowsze

Matt Damon i Liam Nesson w filmie o TT

W czerwcu przyszłego roku ruszą zdjęcia do produkcji filmowej poświęconej wyścigom na wyspie Man. Znamy już pierwszych aktorów, którzy zagrają główne role.

Matta Damona i Liama Nessona przedstawiać nie trzeba. Tych dwóch przystojniaków wystąpi w filmie, którego twórcą jest Ben Younger. Reżyser jest twórcą wielu hitów, takich jak m.in. „Boiler Room”.

Pomysł na film jest dość prosty. Podstarzały motocyklista postanowił przerwać spokojną emeryturę i zamienić wygodną kanapę na twarde siedzisko w motocyklu. Główną rolę w produkcji zagra Matt Damon, który z jednośladami miał już sporo do czynienia w swojej filmowej karierze. W filmach o Jasonie Bournie bardzo często podejmował motocykl jako narzędzie do ucieczki. Jego dublerem będzie Cameron Donald. Drugim gwiazdorem w filmie będzie Liam Nesson, ale jego rola nie jest jeszcze znana. 

Zdjęcia na Wyspie Man rozpoczną się w czerwcu przyszłego roku, naturalnie podczas wyścigu Tourist Trophy. Zagraniczne źródła donoszą, że głównym motocyklem w produkcji będzie Honda CBR1000RR Fireblade. 

Data premiery „Isle of Man” nie jest jeszcze znana.

Najnowsze

Goodc

Szpilki w transporcie – kalendarz charytatywny już w sprzedaży!

"Szpilki w transporcie" to charytatywny kalendarz z kobietami, które na co dzień pracują jako kierowcy ciężarówek.

12 aktywnych zawodowo kobiet-kierowców, które w codziennej pracy nie boją się smaru i ciężkiej pracy – w kalendarzu „Szpilki w transporcie” pokazały się z niezwykle kobiecej strony. Bohaterki kalendarza mają różne doświadczenia, jeżdżą samochodami innych marek, transportują ładunki w rozmaite regiony, jeżdżą na tzw. „beczkach” lub na międzynarodówce, ale łączy jedno – pasja. 

Dochód ze sprzedaży kalendarza zostanie przekazany Jackowi Dziemieszonkowi – zawodowemu kierowcy pojazdów ciężarowych, ojcu dwójki małych dzieci, który choruje na nowotwór. Klasyczne leczenie praktycznie wyczerpało już swoje możliwości, Jacek przeszedł na tzw. leczenie alternatywne, które ma go wzmocnić i pozwolić kontynuować leczenie klasyczne. Kuracje pochłonęły już 200 tys. zł i nadal będą kosztować wiele…

Szpilki w transporcie to nie tylko pomoc – to także próba zwrócenia uwagi na pokaźną grupę zawodową, jaką stanowią kierowcy w Polsce. Choć kobiet wykonujących tę nietypową profesję jest coraz więcej, to wciąż pokutuje przeświadczenie, że to zajęcie zarezerwowane wyłącznie dla mężczyzn. Kilkaset, może nawet już tysiące kobiet w Polsce, udowadnia swoją pasją, że również za kółkiem wielotonowych zestawów na wymagających trasach Europy, z dala od domu, radzą sobie doskonale i są wysoce cenione przez swych pracodawców. 

 

CENA: 30 zł

ZAMÓWIENIA NA: http://www.szpilkiwtransporcie.pl

 

Najnowsze

Mobilne prawo jazdy w telefonie już od przyszłego roku

Ministerstwo Cyfryzacji wprowadza rewolucję. Od przyszłego roku dowód osobisty i prawo jazdy będzie można okazywać w formie elektronicznej za pomocą telefonu komórkowego. Wdrożenie rozwiązania nastąpi już w przyszłym roku.

W poniedziałek podczas konferencji prasowej w Warszawie szefowa resortu – Anna Strzeżyńska – poinformowała o pracach nad wdrożeniem nowego systemu „mDokument”. Ministerstwo zapowiedziało, że w już w maju przyszłego roku możemy liczyć na start programu pilotażowego dla mobilnego dowodu osobistego, a pod koniec czerwca nastąpi pełna dostępność tej usługi.

Drugi etap, który szczególnie zainteresuje kierowców, ruszy w październiku 2017 r. Trzeci, dotyczący dowodów rejestracyjnych oraz ubezpieczeń OC zapanowano na końcówkę przyszłego roku. W późniejszych terminach ministerstwo zapewni mobilny dostęp do innych dokumentów wykorzystywanych na co dzień.

Nowe rozwiązania ułatwią życie nie tylko obywatelom, ale również państwu. Ministerstwo zapowiada, że korzystanie z tej usługi nie będzie obowiązkowe. Nadal będzie można używać tradycyjnych dokumentów.  „mDokument” ma być bezpieczny, rozwiązanie będzie kompatybilne ze smartfonami i starszymi urządzeniami. Przewidziano nawet procedurę w przypadku rozładowania się telefonu komórkowego.

Za realizację projektu odpowiadają Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z MSWiA. Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK) oraz Centralny Ośrodek Informatyki mają pełnić rolę wykonawczą w zakresie dostarczania rozwiązania oraz utrzymania infrastruktury.

Najnowsze

Gordon Ramsay chwali się „pająkiem”

Jeden z najpopularniejszych szefów kuchni ma wielką słabość do supersamochodów. Kilka dni temu Gordon Ramsay pochwalił się nowym nabytkiem. Zobaczcie, jak wygląda jego nowa maszyna, nazywana pieszczotliwie „pająkiem”.

Kiedy Gordon Ramsay pojawił się w ostatnim sezonie Top Gear, nie omieszkał pochwalić się propozycją zakupu specjalnej wersji LaFerrari Aperta, nazywanej również wersją Spider. Stąd wspomniany „pająk”. Co ciekawe, Ramsay pochwalił się tym faktem zanim miała miejsce oficjalna prezentacja modelu.

Kilka dni temu specjalista od najbardziej wytrawnych potraw odebrał jeden z najszybszych i najdroższych samochodów na świecie. Ferrari LaFerrari Aperta to limitowana wersja supersamochodu ze ściąganym dachem. Celebryta od razu pochwalił się tym faktem na Instagramie, gdzie opublikował filmik.

 

Ferrari wyprodukowało zaledwie 199 egzemplarzy wersji Aperta. Nie każdy mógł zostać nabywcą tego samochodu, ponieważ włoski producent w pierwszej kolejności składał ofertę najważniejszym klientom. Mało kto odmawiał, dlatego auto wyprzedało się przed premierą. 

Ten biały potwór, którego możemy zobaczyć na zdjęciach ma pod maską silnik V12 o pojemności 6,3 litra wspomagany przez jednostkę elektryczną. Zestaw hybrydowy dysponuje mocą 950 KM i rozpędza auto do setki w czasie poniżej trzech sekund. Prędkość maksymalna to 350 km/h. Cena? Od 2,1 mln dolarów. Włoska maszyna należąca do Ramsaya będzie najczęściej widywana w Londynie. Auto o osobliwych numerach rejestracyjnych F150 GR zostało przyłapane przez kilku lokalnych spotterów.

 

Najnowsze