BMW iX podczas testów zimowych – zobaczcie fantastyczne zdjęcia w śnieżnej scenerii!

BMW iX przechodzi, za kołem podbiegunowym, intensywny program strojenia systemów napędu i układu jezdnego – silniki elektryczne, napęd na wszystkie koła, technologia ładowania, akumulator wysokonapięciowy i zarządzanie temperaturą przechodzą testy wytrzymałościowe w ekstremalnie niskich temperaturach.

Po zaprezentowaniu ostatecznego projektu BMW iX na #NEXTGen 2020 w Monachium prototypy technologicznego flagowca rozpoczynają teraz ostatnie testy zimowe w północnej Skandynawii.

Testy wytrzymałościowe odbywające się w ekstremalnych warunkach pogodowych za kołem podbiegunowym mają służyć m.in. precyzyjnemu dostrojeniu systemów napędu i układu jezdnego. Intensywnym testom wytrzymałościowym w ekstremalnie niskich temperaturach poddane zostaną też silniki elektryczne i napęd na wszystkie koła, jak również technika ładowania, akumulator wysokonapięciowy i system zarządzania temperaturą.

BMW iX podczas testów zimowych - zobaczcie fantastyczne zdjęcia w śnieżnej scenerii!

Podczas testów zimowych komponenty technologii BMW eDrive muszą sprostać szczególnie trudnym wyzwaniom. Akumulator wysokonapięciowy i technologia ładowania poddawane są testom praktycznym w ekstremalnie niskich temperaturach zewnętrznych symulujących użytkowanie w najgłębszej zimie.

BMW iX podczas testów zimowych - zobaczcie fantastyczne zdjęcia w śnieżnej scenerii!

Również wskazania informujące o poziomie naładowania, zasięgu i stanie pracy, a także zarządzanie temperaturą zapewniające zawsze optymalną temperaturę pracy napędu i akumulatora wysokonapięciowego, muszą wykazać się odpornością na ekstremalny mróz. Intensywny program testów wymaga od prototypów BMW iX w krótkim czasie więcej, niż późniejsze samochody produkowane seryjnie będą musiały znieść w całym cyklu swojego życia.

BMW iX podczas testów zimowych - zobaczcie fantastyczne zdjęcia w śnieżnej scenerii!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze