Quantcast

BMW iX M60 – sportowy SUV o imponującej mocy. Co oferuje elektryk spod znaku „M”?

BMW iX M60 ma łączyć to co najlepsze z trzech światów: i, X i M. Moc 619 KM, imponujący maksymalny moment obrotowy 1100 Nm, specjalne zestrojenie układu jezdnego M, jazda bez emisji spalin. Czego chcieć więcej?

BMW iX M60 to trzeci, najmocniejszy wariant pierwszego samochodu BMW M, zaprojektowany od początku z myślą o elektromobilności.

BMW iX M60
BMW iX M60, fot. materiały prasowe / BMW

Atletyczne proporcje SUV-a i minimalistyczne przetłoczenia powierzchni sprawiają, że samochód prezentuje się wyjątkowo muskularnie. Zaciski hamulcowe sportowego układu hamulcowego lakierowane na niebiesko i opatrzone logo M, elementy zewnętrzne BMW Individual w kolorze tytanowego brązu oraz logo M w nowym wykończeniu w błyszczącym kolorze czarnym i w kolorze tytanowego brązu na przednich błotnikach i z tyłu, sprawiają, że elektryk jest wyjątkowo przyjemny dla oka.

We wnętrzu BMW skupiło się przede wszystkim na komforcie kierowcy i pasażerów. Wielofunkcyjne fotele ze zintegrowanymi zagłówkami, duży zakrzywiony wyświetlacz, sześciokątna kierownica i antracytowa podsufitka mają zwiększać radość z jazdy. Wyeliminowanie tunelu środkowego stworzyło dodatkową przestrzeń na nogi, a także miejsce na schowki i konsolę środkową.

BMW iX M60
BMW iX M60, fot. materiały prasowe / BMW

Luksusowy charakter BMW iX M60 podkreśla dodatkowo bogate wyposażenie standardowe. Obejmuje ono między innymi: BMW Live Cockpit Professional i naturalną interakcję BMW, które umożliwiają obsługę za pomocą mowy i gestów, system nagłośnienia Diamond Surround marki Bowers & Wilkins, światła laserowe BMW, aktywną wentylację foteli kierowcy i pasażera obok oraz pakiet ogrzewania.

System wskazań i obsługi iDrive nowej generacji bazuje na nowym systemie operacyjnym BMW 8 i zostało zaprojektowane z wyraźnym naciskiem na dotykową obsługę nowego zakrzywionego wyświetlacza BMW oraz komunikację głosową. Zdalne aktualizacje oprogramowania oferują możliwość instalowania nowych i ulepszonych funkcji pojazdu w trybie over-the-air.

BMW iX M60
BMW iX M60, fot. materiały prasowe / BMW

BMW iX M60 – moc, osiągi zasięg

BMW iX M60 ma 619 KM, a maksymalny moment obrotowy to 1015 Nm w trybie Sport i 1100 Nm przy włączonej funkcji Launch Control. Od 0 do 100 km/h sportowy SUV rozpędza się w 3,8 sekundy. Prędkość maksymalna została elektronicznie ograniczona do 250 km/h.

BMW iX M60
BMW iX M60, fot. materiały prasowe / BMW

Zasięg BMW iX M60 na jednym ładowaniu wynosi do 566 kilometrów. BMW zdradza, że zużycie energii  to 24,7-21,7 kWh/ 100 km w cyklu WLTP.

BMW iX M60
BMW iX M60, fot. materiały prasowe / BMW

Sprzedaż BMW iX M60 na rynkach na całym świecie rozpocznie się w czerwcu 2022 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze