BMW inwestuje w dziewczyny!

Na przełomie maja i czerwca grupa dwudziestu  dziewcząt ze szkoły realnej w Taufkirchen w Bawarii miała okazję zapoznać się bliżej z pracą w grupie BMW.

fot. BMW

W ramach projetku „Mädchen für Technik-Camp“ uczennice zostały podzielone na grupy i mogły przyjrzeć się zarówno systemowi pracy, jak i logistyce w siedzibie motoryzacyjnego potentata w Monachium. Po okiem jedenastu specjalistów dziewczyny postawiły pierwsze kroki w montażu pojazdów z serii BMW 3. Szkolenie, które odbywało się między 28 maja a 1 czerwca, miało na celu nie tylko potwierdzenie tezy, że kobiety i technika mogą iść ze sobą w parze.  Poza zadaniami praktycznymi zawierało również zajęcia z zakresu rozwijania umiejętności komunikacyjnych, pracy i integracji z zespołem czy odpowiedzialności za powierzane zadania techniczne.

„Obóz techniczny”, jak o wydarzeniu mówią jego pomysłodawcy z BMW, ma na celu wsparcie uczennic w wyborze zawodowej drogi oraz pomoc w indywidualnym rozwoju. W projekt organizowany przez Bawarskie Stowarzyszenie Biznesowe (BBW) zaangażowało się również 15 innych przedsiębiorstw.

fot. BMW
fot. BMW

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze