BMW i świętuje swoje 10-lecie. Jakie modele z tej okazji wyjadą na drogi?

23 lutego 2021
29
Dziesięć lat temu powstała submarka BMW i, która symbolizuje zmianę indywidualnej mobilności i odgrywa centralną rolę w BMW Group jako „kuźnia przyszłości” i napęd innowacyjności dla całej firmy.

W tym jubileuszowym roku szczególnie wyraźnie widać, w jakim stopniu rolaa BMW i jako pioniera wizjonerskiej mobilności wpływa na rozwój pojazdów BMW Group. W najbliższych miesiącach rozpocznie się produkcja BMW iX. W pełni elektryczny model BMW i jest nowym sztandarowym projektem technologicznym niemieckiego producenta w dziedzinie designu, automatyzacji jazdy, łączności, mobilności elektrycznej i usług cyfrowych. Nieco później nastąpi światowa premiera BMW i4, które po raz pierwszy przeniesie radość z elektrycznej jazdy do tradycyjnego podstawowego segmentu marki – sportowej klasy średniej premium.

Za napęd obu modeli odpowiedzialna będzie piąta generacja technologii napędowej BMW eDrive. Ma ona wyznaczać nowe standardy w konkurencyjnym środowisku samochodów elektrycznych poprzez wyjątkową sprawność napędu elektrycznego i duży zasięg osiągany dzięki ogniwom akumulatorowym najnowszej technologii, a także dzięki zasadzie konstrukcji silnika, która pozwala zrezygnować z metali ziem rzadkich. To pokazuje w jak szeroki i wykraczający poza jazdę bez lokalnej emisji spalin sposób zrównoważony rozwój stał się głównym celem rozwojowym BMW Group. Ponadto wykorzystanie surowców pozyskiwany zgodnie ze ścisłymi normami środowiskowymi i społecznymi, wyjątkowo wysoki odsetek materiałów wtórnych, a także 100-procentowe korzystanie z energii elektrycznej wytwarzanej ze źródeł odnawialnych w produkcji modelu, przyczyniają się do przyszłościowego charakteru BMW iX.

W przyszłości elektromobilność będzie nadal nabierać znaczenia i stanie się podstawową siłą napędową zrównoważonego wzrostu. Celem BMW Group jest zaoferowanie do 2023 roku 25 zelektryfikowanych modeli. Ponadto zakłada się, że do 2030 roku na drogach na całym świecie będzie jeździć ponad siedem milionów pojazdów hybrydowych i elektrycznych, z czego dwie trzecie będą w pełni elektryczne. W ramach konsekwentnie kontynuowanej ofensywy modelowej na przykład kolejna generacja luksusowych limuzyn BMW serii 7 będzie dostępna również w wersji całkowicie elektrycznej. Później na rynek wejdą produkowane w dużych nakładach BMW serii 5 i BMW X1 również wyposażone w napęd całkowicie elektryczny.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!