Karolina Chojnacka

BMW CE 04 – elektryczny skuter, który przeprowadzi cichą rewolucję?

BMW CE 04 otwiera nowy rozdział elektrycznej mobilności miejskiej. Elektryczny skuter łącznikiem między analogowym i cyfrowym światem użytkownika jest zarówno środkiem transportu, jak i środkiem komunikacji dla osób dojeżdżających do pracy w mieście. Poprzez napęd elektryczny, nowatorską stylistykę oraz innowacyjne rozwiązania w zakresie łączności tworzy nową definicję skutera.

BMW CE 04 zrywa z wyglądem skuterów, jakie znamy. Ma wydłużony, niski kształt ukośnie wznoszący się ku przodowi, dając sylwetkę, która jest równie nowoczesna, co klarowna. Duże, spokojne powierzchnie o ostro wyznaczonych krawędziach doskonale komponują się z nowoczesnym, miejskim otoczeniem. Płaski akumulator w podwoziu otwiera nowe możliwości, takie jak nowe miejsce na bagaż, które jest podświetlane i można je rozłożyć z boku. Umożliwia to kierowcy łatwy dostęp do kasku i innego sprzętu. Niska pozycja płaskiego akumulatora skutkuje też korzystnym środkiem ciężkości, a tym samym świetnymi właściwościami jezdnymi i dynamiczną jazdą.

BMW CE 04
BMW CE 04, fot. materiały prasowe / BMW

BMW CE 04 – układ napędowy

BMW CE 04 oferuje mnóstwo mocy i całkiem spory zasięg dla doskonałej jazdy po mieście. Z maksymalną mocą 42 KM (31 kW), nowe BMW CE 04 ma mocny silnik i ponoć zapewnia wyjątkową przyjemność z jazdy. Od 0 do 50 km/h rozpędza się w zaledwie 2,6 sekundy. Nawet w klasie pojazdów o obniżonej mocy L3e-A1 dostępna jest moc napędowa 31 KM (23 kW). Maksymalna prędkość obu wersji wynosi 120 km/h – dla szybkiego poruszania się nie tylko w mieście, ale także na głównych drogach i odcinkach autostrad.

BMW CE 04
BMW CE 04, fot. materiały prasowe / BMW

Opracowując BMW CE 04, inżynierowie przywiązywali szczególną uwagę do zapewnienia kierowcy możliwości dokonania indywidualnego wyboru między maksymalną wydajnością a maksymalną przyjemnością z jazdy. W związku z tym nowe BMW CE 04 jest standardowo wyposażone w trzy tryby jazdy „Eco”, „Rain” i „Road”. Dodatkowy tryb jazdy „Dynamic” jest dostępny jako opcja fabryczna, umożliwiając skuterowi przyspieszenie w jeszcze szybszym tempie.

BMW CE 04
BMW CE 04, fot. materiały prasowe / BMW

BMW CE 04 – zasięg

Pojemność ogniw akumulatora BMW CE 04 wynosi  8,9 kWh, zapewniając tym samym zasięg około 130 kilometrów (wersja o zmniejszonej mocy: 100 kilometrów). Według BMW powinno to umożliwić codzienną jazdę bez emisji spalin w mieście oraz na mniejsze wycieczki poza miasto po pracy lub w weekendy.

BMW CE 04 – ładowanie

Producent elektrycznego skutera obiecuje nam krótkie czasy ładowania i technologię ładowania opartą na systemie stosowanym w samochodach.

BMW CE 04
BMW CE 04, fot. materiały prasowe / BMW

Akumulator litowo-jonowy może być ładowany za pomocą wbudowanej ładowarki albo ze zwykłego domowego gniazdka, wallboxa lub publicznej stacji ładującej. Gdy bateria jest całkowicie rozładowana, czas ładowania do 100% trwa 4 godziny i 20 minut. Dzięki dostępnej opcjonalnie szybkiej ładowarce o mocy do 6,9 kW (2,3 kW to poziom standardowy), czas ładowania skraca się do zaledwie 1 godziny i 40 minut (i to gdy akumulator jest całkowicie rozładowany).

BMW CE 04
BMW CE 04, fot. materiały prasowe / BMW

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze