BMW 328 Hommage – wizjonerskie spojrzenie na roadstera?

Odzwierciedlenie cech klasycznego BMW 328 w połączeniu z wizjonerskim spojrzeniem w przyszłość miały być inspiracją do stworzenia fuutrystycznego konceptu nowego BMW 328 Hommage, który został zaprezentowany podczas konkursu elegancji Villa d'Este.

Koncept BMW 328 Hommage.
fot. BMW

Koncept BMW 328 Hommage powstał z okazji 75 rocznicy powstania pierwszego modelu o tej nazwie. Poprzednik zbudowany był w dużej mierze z aluminium i magnezu. Tym razem niezwykle lekki – 780 kg – roadster w większości został wykonany z włókien węglowych.

BMW 328 z 1930 roku.
fot. BMW

Waga to jednak nie jedyna cecha wspólna. Auto mimo futurystycznego charakteru nawiązuje linią do stylu retro. Pojazd podobnie jak poprzednik nie posiada drzwi. Dodatkowo projektanci zastosowali kilka elementów z oryginalnego modelu między innymi podwójny grill oraz klasyczne koła.

Koncept BMW 328 Hommage.
fot. BMW

Wnętrze samochodu przypomina kokpit starych myśliwców, a unikalny charakter podkreślają aluminiowe klamry bezpieczeństwa, skórzane pasy i akcenty z włókna węglowego, jak również małe logo.

Koncept BMW 328 Hommage.
fot. BMW

Producent nie chciał zdradzić parametrów dotyczących specyfikacji auta, wiemy jedynie, że pod maską umieszczono sześciocylindrowy, 3,0 litrowy silnik.

Koncept BMW 328 Hommage.
fot. BMW

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze