Błażusiak i Przygoński znów wspólnie na rajdowej trasie

Kuba Przygoński i Tadek Błażusiak będą reprezentowali Orlen Team podczas Abu Dhabi Desert Challenge - pierwszej tegorocznej eliminacji Mistrzostw Świata rajdów terenowych Cross-Country FIM.

Na trasie pojawią się również Jacek Czachor i Marek Dąbrowski – nie będą się jednak ścigać, pojadą jako recovery team. Rajdowy maraton zostanie rozegrany pomiędzy 7 a 11 kwietnia 2013.

Rywalizacja liczy sobie pięć w pełni pustynnych etapów, na które składa się prawie 2000 kilometrów. Będzie to niewątpliwie dużym wyzwaniem dla najmłodszego stażem w rajdach cross-country motocyklisty Orlen Team – Tadka Błażusiaka. Tegoroczny mistrz świata SuperEnduro co prawda miał już okazję zmierzyć się z wyzwaniem, jakim są rajdy długodystansowe, niemniej jednak jeszcze nigdy nie przejechał w pełni pustynnych zawodów.

„Będzie to mój drugi rajd cross-country w karierze, a pierwszy w zespole Orlen Team. Przystępuję do ścigania wiedząc, czego mogę się spodziewać. Myślę, że jestem lepiej przygotowany niż do ostatniego startu i jazda sprawi mi jeszcze więcej satysfakcji. Dla mnie najważniejsze jest, by przejechać kolejne OS-owe kilometry, zyskać nowe doświadczenie, przyzwyczaić się do GPS-u i roadbooka oraz nawigowania na otwartych pustynnych przestrzeniach. Po pustyni jeździłem wielokrotnie motocyklem crossowym, więc nie obawiam się wydm, liczę, że wytyczanie na nich trasy również nie sprawi mi problemu” – powiedział Tadek Błażusiak. ­

Kuba i Taddy
fot. Orlen Team

Na pierwszą eliminację czeka również Kuba Przygoński, który po rajdzie Dakar zrobił sobie krótką przerwę w treningach, po czym ćwiczył na torach motocrossowych we Włoszech. Teraz wrócił do treningów w śnieżnych warunkach panujących w Polsce.

„Abu Dhabi Desert Challenge to jedna z moich ulubionych eliminacji figurujących w kalendarzu Mistrzostw Świata. Trasa jest praktycznie całkowicie pustynna, nie ma kamieni, są tylko wydmy, a to zdecydowanie mój ulubiony rodzaj nawierzchni. Obecnie trenuję już w Polsce, gdzie jest strasznie zimno, temperatura oscyluje w okolicach zera, więc cieszę się, że jadę na zawody do ciepłych Emiratów. Tym razem na trasę rajdową wyjedzie również Tadek Błażusiak, będzie to dla niego niewątpliwie nowe doświadczenie. Taddy rywalizował już ze mną w Argentynie, świetnie daje sobie radę i wie, z czym łączy się cross-country, ale niewątpliwie pustynia będzie stanowiła dla niego wyzwanie” – powiedział Kuba Przygoński.

Pierwsza runda Mistrzostw Świata to dodatkowo okazja do treningu dla Marka Dąbrowskiego oraz Jacka Czachora, którzy w tym sezonie debiutują jako samochodowy zespół Orlen Team. Przed nimi dwa tygodnie bardzo wytężonej pracy z samochodem rajdowym, przejazd rajdu jako recovery team oraz pierwsze oficjalne testy w nowej Toyocie Hilux.

 

Więcej informacji na www.orlenteam.pl

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze