Katarzyna Frendl

Biuletyn „Kobiety w Motorsporcie” PZM nr 14 już do pobrania!

To przedostatnie w tym roku wydanie Biuletynu Polskiego Związku Motorowego "Kobiety w Motorsporcie", w którym znajdziecie m.in.: fascynującą relację Zuzi Ścibior z treningów, które umożliwił jej Rafał Sonik po rajdzie Maroka, informacje o programie wsparcia dla młodych dziewczyn w sporcie motorowym, wywiady i mnóstwo innych, ciekawych materiałów!

„Od marzeń wszystko się zaczyna”! Takie słowa wypowiada Rafał Sonik do wszystkich tych, którzy chcą się doskonalić i osiągać zamierzone cele. Usłyszała je również Zuzanna Ścibior, 21-letnia zawodniczka quadcrossu i cross country, która marzyła o możliwości trenowania z najlepszymi. Udało się! Pojechała wspólnie z zespołem Rafała Sonika na Rajd do Maroka, gdzie uczyła się tworzyć roadbook, zobaczyła profesjonalne zaplecze serwisowe i poznała ciekawych ludzi. Miała kontakt z zawodnikami znanymi z rajdu Dakar, m.in. z obecnie najlepszą zawodniczką rajdów długodystansowych Laią Sanz. Zuzia ma ogromną chęć rozwoju, doskonalenia swoich umiejętności i poznawania wszystkiego, co wiąże się z rajdami. To świetnie wróży jej przyszłej karierze! W naszym Biuletynie przeczytacie relację Zuzanny z Rajdu Maroka.

Szczególnej uwadze polecam też lekturę artykułu poświęconego programowi Erasmus+. To dwuletni projekt umożliwiający natychmiastowy udział w zawodach. Wyścigi gokartów będą promowane wśród dziewczyn w wieku od 13 do 18 lat. To ważny program nie tylko dla Komisji ds. Kobiet w Sportach Motorowych FIA, ale również dla polskiego Zespołu ds. Kobiet PZM. Będziemy Was informować w kolejnych Biuletynach o szczegółach przystąpienia do tego projektu.

Poznajcie też Skandynawię z perspektywy motocyklowego siodła, widzianą oczami Anny Jackowskiej. Ania napisała też dla Was podsumowanie Dnia Motocyklistki, który organizowała, oraz projektu „Polskie Zachwyty Motocyklowe”, jednoczącego motocyklistów ciekawych świata.

Z pewnością warto przeczytać wywiady z niezwykle ciekawymi zawodniczkami, Agnieszką Ekert oraz Moniką Zawodny, cieszyć się osiągnięciami Klaudii Podkalickiej, Ewy Pikosz, zawodniczek zawodów pikbike’owych, czy offroadowych oraz sukcesem Asi Miller w Cieszynie.

Miłej lektury!
{{ download(202) }}

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze