Biuletyn "Kobiety w Motorsporcie" PZM nr 14 już do pobrania!

Biuletyn "Kobiety w Motorsporcie" PZM nr 14 już do pobrania!
To przedostatnie w tym roku wydanie Biuletynu Polskiego Związku Motorowego "Kobiety w Motorsporcie", w którym znajdziecie m.in.: fascynującą relację Zuzi Ścibior z treningów, które umożliwił jej Rafał Sonik po rajdzie Maroka, informacje o programie wsparcia dla młodych dziewczyn w sporcie motorowym, wywiady i mnóstwo innych, ciekawych materiałów!

„Od marzeń wszystko się zaczyna”! Takie słowa wypowiada Rafał Sonik do wszystkich tych, którzy chcą się doskonalić i osiągać zamierzone cele. Usłyszała je również Zuzanna Ścibior, 21-letnia zawodniczka quadcrossu i cross country, która marzyła o możliwości trenowania z najlepszymi. Udało się! Pojechała wspólnie z zespołem Rafała Sonika na Rajd do Maroka, gdzie uczyła się tworzyć roadbook, zobaczyła profesjonalne zaplecze serwisowe i poznała ciekawych ludzi. Miała kontakt z zawodnikami znanymi z rajdu Dakar, m.in. z obecnie najlepszą zawodniczką rajdów długodystansowych Laią Sanz. Zuzia ma ogromną chęć rozwoju, doskonalenia swoich umiejętności i poznawania wszystkiego, co wiąże się z rajdami. To świetnie wróży jej przyszłej karierze! W naszym Biuletynie przeczytacie relację Zuzanny z Rajdu Maroka.

Biuletyn "Kobiety w Motorsporcie" PZM nr 14 już do pobrania!
Szczególnej uwadze polecam też lekturę artykułu poświęconego programowi Erasmus+. To dwuletni projekt umożliwiający natychmiastowy udział w zawodach. Wyścigi gokartów będą promowane wśród dziewczyn w wieku od 13 do 18 lat. To ważny program nie tylko dla Komisji ds. Kobiet w Sportach Motorowych FIA, ale również dla polskiego Zespołu ds. Kobiet PZM. Będziemy Was informować w kolejnych Biuletynach o szczegółach przystąpienia do tego projektu.

Poznajcie też Skandynawię z perspektywy motocyklowego siodła, widzianą oczami Anny Jackowskiej. Ania napisała też dla Was podsumowanie Dnia Motocyklistki, który organizowała, oraz projektu „Polskie Zachwyty Motocyklowe”, jednoczącego motocyklistów ciekawych świata.

Z pewnością warto przeczytać wywiady z niezwykle ciekawymi zawodniczkami, Agnieszką Ekert oraz Moniką Zawodny, cieszyć się osiągnięciami Klaudii Podkalickiej, Ewy Pikosz, zawodniczek zawodów pikbike’owych, czy offroadowych oraz sukcesem Asi Miller w Cieszynie.

Miłej lektury!

Biuletyn "Kobiety w Motorsporcie" nr 14 - pobierz
Pobierz: biuletyn_kobiety_w_motorsporcie_nr_14___pobierz.pdf
Rozmiar: 9.75 MB
Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.