Edyta Klim

Bikers Against Child Abuse International – niosą pomoc krzywdzonym dzieciom

Bikers Against Child Abuse International (B.A.C.A.) to niezwykła grupa motocyklowa! Jej misją jest wspieranie dzieci, które zaznały w swoim życiu przemocy.

Bikers Against Child Abuse to organizacja motocyklistów, która współpracuje z lokalnymi i państwowymi urzędnikami w celu ochrony dzieci przed skutkami przemocy fizycznej, seksualnej czy emocjonalnej. Organizację założył licencjonowany, kliniczny pracownik socjalny z 20-letnim stażem w pracy z maltretowanymi dziećmi. A zanim motocyklista/tka stanie się opiekunem dziecka, musi przejść ok. roczne przygotowanie pod okiem psychologa i uczestniczyć w akcjach grupy.

Motocykliści niosą wsparcie i ochronę dzieciom, które zaznały w swoim życiu przemocy. Stawiają się z nimi na rozprawach, odprowadzają do bezpiecznego miejsca, spotykają się z nimi i zawsze są pod telefonem. Wszystko po to, by zminimalizować pourazowy stres, dodać siły i odbudować zaufanie dziecka do świata.

Motocykliści wspierają ośrodki, które niosą pomoc dzieciom z patologicznych domów. Często też otaczają wskazane dzieci indywidualną ochroną. Pokrzywdzone dziecko staje się symbolicznie częścią klubu, otrzymuje jego kamizelkę i pełne wsparcie. Pierwsze spotkania z dzieckiem trwają ok. pół godziny i mają na celu jego zapoznanie się z dwoma opiekunami, którzy mieszkają najbliżej i zawsze mogą służyć pomocą. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo, równowagę w życiu dziecka i przywrócić prawo do szczęśliwego dzieciństwa.

https://www.facebook.com/BikersAgainstChildAbuseInternational/

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze