Bezpiecznie w foteliku

Sieć sklepów Mamas&Papas we współpracy z Alfa Romeo promuje wśród świeżo upieczonych rodziców wiedzę na temat prawidłowego użytkowania fotelików samochodowych dla dzieci. Ostatnie badania wykazały, że zdecydowanie istnieje taka potrzeba.

Ponad połowa młodych rodziców – jak dowodzi badanie przeprowadzone w ramach kampanii Safer Seat – nigdy nie została uświadomiona, jak prawidłowo wybrać i zainstalować fotelik. Jeden na dziesięciu rodziców kieruje się przy zakupie wyłącznie ceną. 61% nie wie, że do różnych rodzajów samochodów pasują różne typy fotelików, a źle dobrany nie spełnia wymogów bezpieczeństwa.

I chociaż 80% ankietowanych przyznało, że ich przyzwyczajenia za kółkiem zmieniły się, odkąd na świecie pojawiło się dziecko, to jednak wielu z nich kieruje się radami rodziny i przyjaciół, a nie doświadczonych fachowców w branży.

Chris Tomlinson, sportowiec i twarz kampanii Safer Seat
fot. Alfa Romeo

Stąd właśnie zrodził się pomysł na kampanię Safer Seat, zainicjowaną przez Mamas&Papas we współpracy z Alfa Romeo.  Celem kampanii jest zapoznanie rodziców ze szczegółową instrukcją, jak krok po kroku wybrać i zamontować odpowiedni dla ich dziecka fotelik. Instrukcja jest dostępna w salonach Alfa Romeo i w sklepach Mamas&Papas, jak również online. Kampania ma również zapewnić rodzicom dostęp do odpowiednio przeszkolonych profesjonalistów, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania i uświadomią, na co należy zwracać uwagę przy kupnie fotelika, a także jak odpowiednio go użytkować, by zapewnić dziecku maksymalne bezpieczeństwo.

My ze swojej strony gorąco zachęcamy również polskich rodziców do rozszerzania własnej wiedzy i konsultacji z profesjonalistą, który pomoże dokonać najlepszego wyboru.

Na co przede wszystkim zwracać uwagę – radzimy tutaj.

 

Najnowsze

GP USA: Hamilton przerywa dominację Vettela!

Wyścig na nowym obiekcie w USA zaskoczył wszystkich dużą dawką emocji. Choć rozstrzygnęły się losy tytułu dla konstruktora, walka o indywidualny triumf jeszcze przybrała na sile.

Start do wyścigu okazał się najlepszy dla Fernando Alonso, który zdołał przebić się na 4. miejsce. Start z czystej linii toru okazał się w tym przypadku zbawienny dla kierowcy Ferrari. Zawiódł natomiast Webber, który od razu po starcie spadł na 3. miejsce. Ułatwił tym samym pogoń Hamiltona za Vettelem. Hamilton był dziś właściwie jedyną osobą mogącą walczyć z Niemcem jak równy z równym. I tak też się stało. Praktycznie przez cały wyścig oglądaliśmy pasjonującą walkę między kierowcami, którzy nie odstępowali się praktycznie na krok. W końcu przy użyciu systemu DRS Anglik wykonał manewr wyprzedzania i nie dał sobie odebrać zwycięstwa.

Tylko Hamilton był w stanie skutecznie zmierzyć się z Vettelem
fot. Pirelli

Gwiazdą był także Felipe Massa. Jeszcze przed wyścigiem dla wielu był ofiarą strategii Ferrari, przez którą w jego bolidzie wymieniono skrzynię biegów. Dzięki temu Alonso mógł startować z czystej strony toru. Mimo to, Brazylijczyk walczył do samego końca i zajął pewne 4. miejsce.

Niezwykle udany wyścig zaliczył również Jenson Button, który ponownie popisał się dbaniem o opony i jako ostatni zaliczył swój pit-stop.

Choć przewaga Vettela wzrosła jeszcze o trzy punkty, wielu spodziewało się, że po tym wyścigu będzie jeszcze bardziej znacząca. Wciąż wiele może się wydarzyć i losy tytułu nie są jeszcze przesądzone. A więc kto zostanie zwycięzcą jednego z najbardziej pasjonujących sezonów w historii? Odpowiedź na to pytanie już za tydzień!

 

Najnowsze

Wyścigowy debiut BMW HP4 podczas Macau Grand Prix

Motocykl BMW HP4 zadebiutował na torze tuż przed swoją salonową premierą. Kierowca Rico Penzkofer, który dosiadł modelu HP4, podczas 46. Rundy Macau Grand Prix  na ulicznym torze Guia i tym samym oficjalnie zakończył swoją przygodę z wyścigami.

Za występ Rico Penzkofera podczas tego wydarzenia odpowiedzialna była załoga Penz13.com BMW Racing Team wraz z BMW Motorrad HP RaceSupport.

Tuż przed występem w czasie Grand Prix Macau, Penzkofer trenował na terenie czeskiego autodromu w miejscowości Most. Tam też zawodnik z pomocą BMW Motorrad HP RaceSupport poświęcił cały swój czas dostosowaniu motocykla do warunków na torze ulicznym. Z każdym okrążeniem Penzkofer poprawiał swój wynik i ostatecznie ukończył kwalifikacje na trzynastym miejscu. Jednakże, wszyscy uczestnicy wydarzenia musieli uzbroić się w cierpliwość. Z powodu deszczu, wyścig został opóźniony o 24 godziny.

fot. BMW

Wyścig rozpoczął się późnym popołudniem i został skrócony z piętnastu do dziesięciu okrążeń z powodu słabej widoczności. Początkowo, Penzkofer poprawił swoją pozycję i przez pewien czas utrzymywał 12. miejsce, jednak ostatecznie zawodnik ukończył wyścig na 17. miejscu. Spośród dwudziestu czterech zawodników biorących udział w rywalizacji najszybszy był Brytyjczyk, Michael Rutter na motocyklu Honda. Jego rodak, Simon Andrews motocyklem BMW S 1000 RR dojechał do mety jako trzeci.

Motocykl BMW HP4 to kontynuacja serii HP, które zadebiutowały w 2005 roku. Pośród HP2 Enduro, HP2 Megamoto i HP2 Sport, HP4 jest pierwszym czterocylindrowym motocyklem w rodzinie. Konstrukcja maszyny jest oparta na bazie modelu S 1000RR.

Więcej o tym motocyklu pisałyśmy tutaj.

Najnowsze

28 kobiet w MINI bije rekord Guinnessa

Mini Cooper od teraz to nie tylko samochód o unikalnym designie i właściwościach jezdnych, ale także pojazd jeszcze bardziej praktyczny. Ten fakt potwierdziło w Londynie 28 kobiet, które pobiły Rekord Guinnessa mieszcząc się jednocześnie w jednym egzemplarzu tego modelu.

Te bardzo elastyczne kobiety wykorzystały każdą dostępną przestrzeń, począwszy od wycieraczek, a skończywszy na desce rozdzielczej, by pobić zeszłoroczny rekord, kiedy w samochodzie MINI zmieściło się 27 kobiet.

fot. materiały prasowe

Organizatorka wydarzenia, Dani Maynard przed rozpoczęciem spotkania oświadczyła, że wszystkie dziewczyny brały wcześniej udział w dodatkowych treningach rozciągania mięśni od momentu udziału zeszłorocznej edycji zabawy w Eastbourne.

„W tym roku nie byłyśmy jeszcze w stanie zagospodarować miejsca w schowku, jednak wierzę, że już w następnym roku nam się to uda” – powiedziała z uśmiechem Dani Marynard.

fot. materiały prasowe

„Po naszym wystąpieniu w zeszłym roku, kiedy w Mini zmieściło się 27 kobiet, postanowiłyśmy zwiększyć intensywność naszych treningów, by dziś mogła dołączyć do nas jeszcze jedna dziewczyna. Treningi miały charakter zabawy, przykładem jest użycie hula-hoop – to wszystko jednocześnie pozwoliło na świetne rozciągnięcie mięśni” – dodała organizatorka.

Jak to wszystko wyglądało? 

 

 

Najnowsze

Honda CRF 250R Jamesa Bonda na aukcji charytatywnej

Honda CRF 250R, którą z pewnością widzieliście w nowym filmie o Jamesie Bondzie – Skyfall zostanie wystawiona na aukcję charytatywną. Wszystkie profity uzyskane z licytacji zostaną przekazane na pomoc dla dzieci z niezamożnych rodzin.

Honda CRF250R to jeden z przedmiotów podarowanych na potrzeby aukcji znanej pod hasłem BBC Children in Need. BBC UK Corporate to organizacja charytatywna, która dostarcza funduszy dla na rzecz stypendniów dla dzieci z niezamożnych rodzin oraz tym, którzy niedawno ukończyli 18 rok życia i muszą utrzymywać się sami.  Inicjatywa przeprowadzana jest na terenie całej Wielkiej Brytanii.

Aukcja rozpocznie się 16 listopada i potrwa sześć dni.

fot. materiały prasowe

Honda CRF250R to jeden z modeli motocykli prezentowanych w początkowej scenie filmu Skyfall, 23. serii filmu o Agencie 007.  James Bond, w którego rolę wcielił się Daniel Craig, kradnie motocykl tureckiemu sprzedawcy na targu i goni za czarnym charakterem, którego zagrał Ola Rapace. Rapace ucieka również na modelu Hondy – CRF250R, który wystylizowany został tak, by przypominał motocykl użytkowany przez policję.

Przewidywania co do ceny, jaką może osiągnąć aukcja są naprawdę wysokie. Ponoć kwota może sięgnąć „dziesiątek tysięcy”.

fot. materiały prasowe

„Pomoc dla akcji BBC Children in Need to dla nas sama radość” – powiedziała Fiona Cole, manager ds. reklamy marki Honda – „Mamy nadzieję, że motocykl zostanie wylicytowany za naprawdę dużą sumę w imię tak szlachetnej sprawy. Jako marka motoryzacyjna, my również poszukujemy innowacyjnych rozwiązań w przedsięwzięciach charytatywnych i jesteśmy bardzo dumni móc udostępnić model CRF 250R.”

Najnowsze