Bezmyślne zawracanie i kolizja

Zawracanie, wbrew pozorom, może być ryzykownym manewrem. Zwłaszcza kiedy robicie to w ten sposób, co ten kierowca.

Kierowca Seata chciał szybko i sprawnie zawrócić. Dobrym do tego miejscem wydała mu się zatoka autobusowa, a wysepka pośrodku drogi, która miała zapobiegać takim manewrom, nieistotnym szczegółem. Najpoważniejszym jednak błędem był i tak brak obserwacji sytuacji w lusterkach.

Tuż za Seatem jechało auto z kamerą, a kierująca nim osoba pomyślała pewnie, że samochód przed nią chce zatrzymać się w zatoce autobusowej. A później nie było już czasu na reakcję.

Najnowsze

Walka na lewym pasie autostrady

Jeden kierowca nie zjechał drugiemu na prawy pas. No i się zaczęła walka na drodze.

Lewy pas służy do wyprzedzania, natomiast prawego powinniśmy się trzymać w każdej innej sytuacji. Nie wszyscy kierowcy o tym pamiętają, a z drugiej strony niektórzy z nich są przesadnie wyczuleni na nieprzestrzeganie tej zasady.

Na nagraniu widzimy jak samochód dostawczy trzyma się lewego pasa, nie przepuszczając jadącego za nim SUV-a, który po chwili wyprzedza go prawym pasem. Irytacja drugiego kierowcy jest zrozumiała, ale nie usprawiedliwia jego dalszego zachowania.

Najnowsze

Buda od Forda ochroni twojego psa przed fajerwerkami

Przyjmuje się, że niemal połowa psów boi się dźwięków towarzyszących fajerwerkom i petardom. Ford postanowił wykorzystać technologie stosowane w swoich autach, aby pomóc czworonogom przetrwać w spokoju zbliżającego się Sylwestra.

Pokazy sztucznych ogni potrafią wyglądać naprawdę pięknie, szczególnie w Nowy Rok, kiedy całe niebo zaczyna się mienić kolorami. Te pokazy generują jednak sporo hałasu, a to często poważny problem dla właścicieli psów.

Szacuje się, że 45 procent tych czworonogów boi się odgłosów fajerwerków. Co roku pojawia się wiele przypadków psów, które wystraszone gdzieś uciekły. Nawet jednak pozostanie w domu jest dla nich bardzo stresujące – właściciele opisują, że ich psy wpadają w taki stres, że ciężko dyszą i całe drżą ze strachu.

Tak ostre reakcje wynikają nie tylko ze względu na to jak niepokojące są odgłosy sztucznych ogni dla zwierzęcia, które nie umie ich zidentyfikować. Psy słyszą dźwięki z cztery razy większych odległości, niż ludzie, a do tego w szerszym zakresie częstotliwości. To co dla nas jest odległym wystrzałem, dla naszego pupila może brzmieć o wiele straszniej.

Rozwiązania tego problemu podjął się Ford. Zaprojektował budę o całkiem futurystycznym kształcie, którą wyłożono matami wygłuszającymi. Ponadto wykorzystano aktywny system eliminacji dźwięków otoczenia, jaki można znaleźć w niektórych modelach tej marki. Umieszczony w środku mikrofon rejestruje zewnętrzne odgłosy, a z głośników emitowany jest dźwięk o przeciwnej częstotliwości. Dźwiękoszczelna buda wyposażona jest w szklane, automatyczne otwierane drzwi oraz system wentylacji, aby zapewnić naszemu czworonogowi maksimum komfortu.

Co sądzicie o takiej budzie? Kupilibyście ją swojemu psu?

Najnowsze

Goodc

Angels on Bikes w Afryce Południowej

Anioły na motocyklach - przełamują stereotypy, pomagają lokalnej społeczności i dodają odwagi kobietom.

{{ tn(17875) left }}55-letnia Lydia Mahlangu założyła klub motocyklowy dla czarnoskórych kobiet w Afryce Południowej. Sama zaczęła jeździć motocyklem Harley-Davidson w wieku 50 lat! Motocyklistką też jest jej córka. Nie było to wcześniej możliwe z powodu apartheidu, kiedy rządził rasowy podział, a motocykle były bardzo drogie. Teraz kobiety w różnym wieku mogą swoje życie związać z motocyklami.

Klub rozpoczął działalność od kilkunastu członków, a obecnie ich liczba przekroczyła 400. Klub aniołów udziela się społecznie i charytatywnie, wspomaga domy dziecka i kobiece ośrodki pomocy. Przełamuje stereotypy, walczy o prawa kobiet i dodaje im odwagi.

 

Najnowsze

Kierowca busa wyprzedza pasem awaryjnym. I to nie raz!

Bardzo niebezpieczne zachowanie kierowcy samochodu dostawczego zarejestrowała kamera zamontowana w innym pojeździe.

Ruch na autostradzie nie zawsze pozwala na poruszanie się z maksymalną dopuszczalną prędkością. To często irytuje, ale nic z tym nie można zrobić.

Niektórzy kierujący próbują mimo wszystko czasem „oszukać system”. Tak jak ten kierowca białego busa, który co chwilę zjeżdża na pas awaryjny i wyprzedza nim inne pojazdy. To skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie!

Najnowsze