Bernie Ecclestone chce kobiet na polach startowych

17 marca 2015
Niedawno ujawniona została treść listu, który szef Formuły 1 wysłał w 2013 roku do Cyrila Abiteboula, ówczesnego szefa zespołu Caterham.

- Przypominam, że jeśli to możliwe, przepustki na pola startowe powinny być przeznaczone dla celebrytów, znaczących osób lub, jak zawsze, bardzo urodziwych kobiet. To nie jest kwestia sportowa, lecz część show-biznesu Formuły 1 - napisał Bernie Ecclestone.

Biuro Brytyjczyka podobno odmówiło komentarza w tej sprawie.

Kwestia wejściówek dla fanów jest obecnie szeroko omawiana po tym, jak na znak protestu przeciwko sugerowanym kolejnym ograniczeniom wstępu fanów do paddocku, szef zespołu Ferrari Maurizio Arrivabene wraz z kilkoma członkami swojej ekipy spędził dzień testów w Barcelonie wspólnie z kibicami na trybunach.

- Słyszałem, że w Australii będą kolejne ograniczenia wejściówek na paddock, więc pomyślałem, że my powinniśmy przyzwyczaić się do chodzenia na trybuny - powiedział Włoch. - Te ograniczenia są nie do zaakceptowania. Atmosfera „ekskluzywności” nie oznacza pustego paddocku.

Nie od dziś wiadomo, że piękne kobiety, a także szeroko pojęte gwiazdy są „ozdobami” wielu wyścigów, zwłaszcza jeśli są obecne w garażach zespołów. Niektóre z nich są fanami Formuły 1, ale jak udowodnili już niektórzy dziennikarze, niektórzy nie mają pojęcia o co w tym wszystkim chodzi. Niedawno było głośno o Pameli Anderson, która przed GP USA odpowiedziała dziennikarzowi, że wolała jak „brum brum” było głośniejsze.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!