Bentley Flying Spur zagości w Genewie

Nowy Bentley Flying Spur będzie miał oficjalną premierę podczas salonu samochodowego w Genewie. Już dzisiaj jednak możemy podziwiać go na zdjęciach.

To nadal limuzyna, jednak o wyraźnie sportowym obliczu. Jak dotąd to najmocniejszy czterodrzwiowy model w historii marki. Pod maską kryje się 6-litrowy i 12-cylindrowy silnik W12 biturbo. Silnik (625 KM) współpracuje z 8-biegowym automatem, który przekazuje napęd na wszystkie koła.

Samochód jest w stanie rozpędzić się do 322 km/h, przy czym pierwszą setkę osiąga po 4,6 sekundy.

fot. Bentley

Moc pod maską ma w założeniu iść w parze z luksusową elegancją. Nowy Flying Spur ma ponad pięć metrów długości, jest jednak lżejszy od poprzednika (o 50 kg) dzięki zastosowaniu aluminiowych komponentów. Flying Spur ma przeprojektowane zawieszenie z bardziej miękkimi sprężynami (o 10 proc. z przodu i o 13 proc. z tyłu), tulejami (o 25 proc.) i sztywniejszymi stabilizatorami (o 13 proc. z przodu i o 15 proc. z tyłu). Do wykończenia zastosowano naturalną skórę, drewno i aluminium. Z zewnątrz można zaobserwować niżej poprowadzoną linię dachu, delikatne przetłoczenia boczne, diodowe lampy do jazdy dziennej i nowe lampy tylne. W sumie producent umieścił w aucie aż 600 nowych elementów. Nowością jest system multimedialny wyposażony w umieszczony na konsoli środkowej monitor o przekątnej 8-cali.

Debiut nowej wersji Bentleya Flying Spur odbędzie się w marcu w Genewie, a produkcja ruszy latem. Pierwsze egzemplarze trafią do nabywców jeszcze w tym roku.

Najnowsze

Danica Patrick nie dość dobra na F1?

Sukces odniesiony przez Danikę Patrick ożywił dyskusję wokół 30-letniej zawodniczki i kwestię obecności kobiet w Formule 1.

Historyczne pole position zdobyte przez Danikę na torze Daytona, w teorii, powinno otworzyć dla niej nowe perspektywy. Danica niejednokrotnie podkreślała, że nie interesuje jej kariera w F1. Czy teraz to się zmieni? Wciąż są tacy, którzy nie widzą tam dla niej miejsca, jednak nie ze względu na płeć, a na narodowość.

„Od dziesięciu lat powtarzam Berniemu, że powinien w końcu dopuścić kobiety do F1” – powiedział legendarny mistrz Niki Lauda.

„Kobieta w pierwszej szóstce zawodników oznaczałaby podwójną liczbę widzów przed telewizorem”.

fot. materiały prasowe

Lauda jednak nie widzi w tej roli Daniki Patrick.

„Techniczny poziom amerykańskich kierowców nie przystaje do standardów Formuły 1. Ostatnim Amerykaninem, który odniósł sukces w Europie, był Mario Andretti” – powiedział.

Zważywszy na to, że Andretti nie jeździ już od 30 lat, to faktycznie daje do myślenia.

Dr Helmut Marko z ekipy Red Bulla jeszcze bardziej nie przebiera w słowach.

„Wyścigowe osiągnięcia Patrick nie są wystarczające” – mówi.

Nieco bardziej dyplomatycznie wypowiedział się Sebastian Vettel:

„Przede wszystkim czapki z głów przed Daniką w uznaniu jej sukcesów. Niemniej rzeczywistość wyścigowa w Europie jest zupełnie inna od tej amerykańskiej”.

Najnowsze

Michael i William Dunlop w kampanii przeciw rakowi jąder

Bracia, a zarazem zawodnicy wyścigów Tourist Trophy na wyspie Man - Michael i William Dunlop postanowili poprzeć akcję zbierania funduszy w ramach kampanii walki z rakiem jąder. Sposób, w jaki to zrobili może Was zaskoczyć, ponieważ bracia pokazali się... nago.

Bratankowie mistrza TT Joey’a Dunlopa i zarazem synowie odnoszącego wiele sukcesów, Roberta Dunlopa, rozebrali się niemal do naga, pozostawiając jedynie buty, rękawice oraz kaski – te ostatnie umiejscowione w punktach „strategicznych”.

fot. materiały prasowe

Obu Panom w sesji zdjęciowej towarzyszyła modelka Laura Lacole. Cała akcja została zorganizowana w poparciu dla marszu organizowanego w Belfaście 16 marca, podczas którego zebrani będą apelować do mężczyzn, by wykonywali badania.

„William i Robert rozebrali się niemal całkowicie, pozostawiając jedynie buty, rękawice i hełmy po to, by zainspirować swoich fanów płci męskiej do zaangażowania w prowadzoną kampanię” – powiedziała Laura Lacole – „Kiedy zapytałam ich, czy taka sesja nie jest dla nich problemem, czy może się nie wstydzą, obaj bez wahania odpowiedzieli, że robią to dla dobrego celu” – podsumowała.

Jak widać, roznegliżowane modelki odchodzą w zapomnienie. Niedawno pisałyśmy przecież o Marco Melandrim, który nago promuje wyścigi motocyklowe. Czy rzeczywiście w tym kierunku powinny iść wszelkie kampanie związane zarówno z działalnością charytatywną, jak i reklamową? Niewątpliwie, bracia Dunlop mogą przekonać część damskiej publiczności, jednak czy ta sesja przekona ich fanów do walki z rakiej jąder i robienia badań?

Najnowsze

Pasy bezpieczeństwa dla kobiet w ciąży

Stephen Weston zaprojektował pierwsze na świecie pasy bezpieczeństwa dla ciężarnych. Teraz szuka inwestorów gotowych włożyć pieniądze w produkcję.

Stephen współpracuje z manchesterskim uniwersytetem Bolton, jest również właścicielem firmy pod nazwą Technological Systems. Nad projektem pasa dla kobiet w ciąży pracował siedem lat, zainspirowany przez żonę, Lesley. Obecnie stara się zainteresować wynalazkiem szerszą publiczność i w konsekwencji przyciągnąć pieniądze.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Pas nosi nazwę piXie Harness i, jak zapewnia Weston, zwiększa poziom bezpieczeństwa dziecka w brzuchu matki, jak również komfort podróży samej ciężarnej.

Najnowsze

Lisa Kelly z „Ice Road Truckers” twarzą Worldtrucker

Worldtrucker ma nowego ambasadora: Lisę Kelly, kierowcę ciężarówki i gwiazdę serii telewizyjnej ”Ice Road Truckers”.

Worldtrucker to globalna społeczność kierowców i fanów samochodów ciężarowych, wspierana przez Volvo Trucks. 23 marca podczas Trucking Show w Louisville odbędzie się premiera aplikacji na smartfona i nowej strony internetowej, pomyślanych jako sposób na integrację społeczności. Lisa Kelly, nowa ambasadorka Worldtrucker, była jedną z pierwszych osób, które tę aplikację przetestowały. Tym samym upewniła się osobiście, że aplikacja stworzona przez kierowców z myślą o kierowcach faktycznie sprawdza się w praktyce.

Lisa Kelly
fot. worldtrucker.com

Volvo Trucks, które udostępniło swoje stoisko na potrzeby marcowej premiery, wyraża nadzieję, że te działania przyczynią się do wzrostu zainteresowania profesją kierowcy ciężarówki i na rynku przybędzie zawodowców.

Najnowsze