Karolina Chojnacka

Bentley Flying Spur „The Reindeer Eight”! Nawet Święty Mikołaj potrzebuje odrobiny luksusu…

Rudolf podobno nie jest zachwycony nowym konkurentem.

Bentley Mulliner ma bogatą historię i doświadczenie w zakresie doskonałego rzemiosła i wizjonerskiego projektu. Jego misją jest odpowiadanie na wymagania najbardziej wymagających klientów firmy Bentley poprzez tworzenie niezapomnianych samochodów na zamówienie.

Jednak to najnowsze zlecenie było wjątkowe i jak dotąd najważniejsze. Pewien brodaty klient odbierając samochód powiedział:

Co za niezwykła przyjemność z jazdy saniami o mocy 542 koni mechanicznych. Poza tym z tyłu jest miejsce na wszystkie moje podrzędne klamoty. Nie mogę się doczekać, aż do końca roku przejadę nim miliony kilometrów!

Jak już się pewnie domyśliliście, Bentley ulepszył latające sanie Świętego Mikołaja, tworząc coś znacznie bardziej luksusowego i wyjątkowego! Oto wyjątkowy, świąteczny Flying Spur V8 o nazwie „The Reindeer Eight”, czyli ósmy renifer.

Bentley Flying Spur „The Reindeer Eight”

Bentley Flying Spur „The Reindeer Eight” stworzony specjalnie dla Świętego Mikołaja jest wykończony czerwonym lakierem Cricket Bauble, unikalnym odcieniem stworzonym dla klienta na bazie Cricket Ball, który jest dostępny jako jeden z 62 odcieni oferowanych przez Extended Range.

Z przodu samochodu można znaleźć złotego trójwymiarowego renifera, z boku odznaki V8 zostały zastąpione specjalną plakietką „The Reindeer Eight”.

Bentley Flying Spur „The Reindeer Eight”

Aby podkreślić prędkość i osiągi wymagane do pokonania znacznej odległości przez właściciela, dołączono złotą specyfikację stylistyczną, obejmującą dyfuzor z włókna węglowego na przednim i tylnym zderzaku, progi boczne z włókna węglowego i spojler na pokrywie bagażnika – dla maksymalnych osiągów aerodynamicznych. Mulliner Driving Specification z 22-calowymi złotymi kołami i diamentowym wykończeniem, przedstawiającym skrzyżowane szczyty śniegu, dopełnia motyw zewnętrzny. Ze względu na chłodny klimat głównego miejsca zamieszkania klienta zamontowano opony całoroczne.

Wnętrze „Reindeer Eight” prezentuje doświadczenie firmy Bentley w tworzeniu nowoczesnej kabiny o niezrównanym luksusie i innowacjach, z wygodnymi siedzeniami dla czterech lub pięciu osób.

Klient wybrał jednolite wnętrze Cricket Bauble ze złotym spersonalizowanym haftem i ręcznym haftem krzyżykowym. Rozległa, pozioma okleina opływa deskę rozdzielczą i drzwi, podkreślając przestronną szerokość kabiny. Zgodnie z sugestią Mullinera, fornir Grand Black przedstawia zimową scenę na biegunie północnym z intarsjami na deskach rozdzielczych i listwach drzwiowych, aby przedstawić koniec nocnej podróży.

Bentley Flying Spur „The Reindeer Eight”

Pierwszy w branży obrotowy wyświetlacz firmy Bentley zawiera zestaw „Osiem reniferów”. Po naciśnięciu przycisku rozruchu silnika i po powitalnym dźwięku dzwonków sań, sekcja forniru na środku deski rozdzielczej obraca się, odsłaniając 12,3-calowy ekran dotykowy.

A co na nim?  

Lista „Naughty and Nice” zintegrowana z systemem nawigacji pozwala klientowi szybko dowiedzieć się, czy dzieci były grzeczne, czy wręcz przeciwnie – więc lepiej bądźcie grzeczni! Na drugiej stronie wyświetlacza znajdują się trzy eleganckie analogowe tarcze pokazujące temperaturę zewnętrzną, kompas (niezbędny klientowi do znalezienia domu pod koniec długiej nocy pracy) i chronometr. Wreszcie trzecia strona oferuje bezszwową deskę rozdzielczą z forniru Grand Black, ciągnącą się wokół kabiny, reprezentującą zimową scenę na biegunie północnym.

Chyba wszyscy zgodzą się, że jest to pojazd naprawdę godny Świętego Mikołaja. Wszyscy? Nie… Rudolf podobno nie jest zachwycony nowym konkurentem i już złożył skargę do odpowiednich świątecznych organów!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze