Bentley Bentayga EWB – większy, mocniejszy i bardziej luksusowy. Sprint do „setki” w 4,6 sekundy

Bentley zaprezentował nową odsłonę Bentaygi wersji wydłużonej, oznaczanej jako EWB – czyli po prostu Extended Wheelbase. Bentley Bentayga Extended Wheelbase jest większy, mocniejszy, szybszy i bardziej luksusowy niż zwykła Bentayga.

Jeśli ktoś spodziewał się, że zapowiadany przez Bentleya nowy model będzie czymś przełomowym, to może być rozczarowany. Brytyjski producent zaprezentował nową odsłonę Bentaygi w wersji wydłużonej, oznaczanej jako EWB – czyli po prostu Extended Wheelbase.

Bentley Bentayga Extended Wheelbase jest większy, mocniejszy, szybszy i bardziej luksusowy niż zwykła Bentayga.

Samochód ma 5322 mm długości, natomiast rozstaw osi wynosi 3175 mm. To pozowliło wygospodarować dodatkowe miejsce na nogi i zamontować z tyłu, jak twierdzi Bentley, najbardziej zaawansowane technicznie fotele, które kiedykolwiek trafiły do samochodu.

Bentley Bentayga Extended Wheelbase
Bentley Bentayga Extended Wheelbase, fot. materiały prasowe / Bentley

Fotele wyposażono między innymi w elektryczną regulację automatyczny system klimatyzacji, opcję odchylania oparcia do 40 stopni, a także system monitorowania nacisku i automatycznej mikroregulacji, żeby każdemu w trakcie jazdy było jak najwygodniej.

Bentley Bentayga Extended Wheelbase
Bentley Bentayga Extended Wheelbase, fot. materiały prasowe / Bentley

Bentley Bentayga EWB napędza 4-litrowy, podwójnie doładowany benzynowy silnik V8 o mocy 550 KM. Samochód od 0 do 100 km/h rozpędza się w 4,6 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 290 km/h.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze