Bentayga – SUV od Bentleya

Bentley potwierdził wprowadzenie w 2016 roku nowego modelu o nazwie Bentayga. Opisywany jako inspirowany naturalnym światem ma być połączeniem „brytyjskiego luksusu” z on- i off-roaderem.

Bentley potwierdził chęć produkcji nowego modelu SUV-a Bentayga, na salonie samochodowym w Detroit. Skąd nazwa modelu? Producent tłumaczy, że model zaczerpnął nazwę od połaci tajgi na północy Wielkiej Brytanii oraz od góry znajdującej się na południu Wysp Kanaryjskich (Grand Canaria) – szczytu Roque Bentayga.

Trudno trafić w zróżnicowane gusty wszystkich kierowców, jednak na pewno Bentayga znajdzie wielu zwolenników. Patrząc na wygląd „grilla” w towarzystwie okrągłych świateł, przód nadwozia będzie inspirowany modelem Continental. Z tyłu ma dominować tylny spojler oraz podwójna końcówka układu wydechowego. Wewnątrz znajdzie się ekskluzywna skóra, drewno i elementy ze szlachetnych metali.

Audi prowadzi badania nad techniką ładowania samochodów elektrycznych metodą dwukierunkową

– Bentayga to nazwa, która odzwierciedla to, w czym nasz samochód spełni swoją rolę najlepiej na świecie na świecie – jest to połączenie luksusu i wydajności, niezależnie od środowiska, w którym znajdzie się to auto – mówi dyrektor generalny Bentleya, Wolfgang Dürheimer.

Niedawno udostępniono zdjęcie bocznych wlotów powietrza, które układają się w kształt litery B. Oprócz tego możemy zobaczyć film, na którym SUV bez problemów wspina się na piaszczyste wydmy.

Podstawowe wyposażenie najprawdopodobniej będzie obejmowało podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4 litrów (znany z Continental’a i Flying Spur); flagową odmianę będzie napędzać sześciolitrowy W12 o mocy ponad 600 KM.

Bentley zapowiada, że w 2017 roku (czyli rok po prowadzeniu powyższych wersji) w ofercie znajdą się dwie hybrydy, czyli połączenie silnika elektrycznego z benzynowym (V6 lub V8) lub wysokoprężnym (V8). Samochód będzie mieć zasięg 50 kilometrów na napędzie elektrycznym.

Na razie nie podano cen za model Bentley Bentayga, zatem producent nie przyjmuje jeszcze zamówień. W tym momencie jednak szacuje, że ma ponad 4 tysiące klientów chętnych, by kupić Bentaygę.

BMW R 1250 RT

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze