Daria Mikólska

Benelli Leoncino 800 w wersji retro naked i scrambler. Znamy ceny

Benelli Leoncino to najbardziej modna linia modelowa w ofercie producenta.

Model Benelli Leoncino 800 wzbogacił właśnie ofertę włoskiego producenta o nakeda stylizowanego na styl retro oraz scramblera.

Motocykl jest napędzany dwucylindrową konstrukcją o pojemności 754 cm3. Jednostka rozwija 76,2 KM maksymalnej mocy i 67 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Konstrukcja jest znana z modelu 752S, ale koncern Qianjiang Motorycycle, do którego należy marka, zdecydował się na inny krok.

Benelli Leoncino 800 Trail
Benelli Leoncino 800 Trail

Benelli 752S i Leoncino to zupełnie różne motocykle, ale powstały w oparciu o podobne założenia. W obu przypadkach całość osadzono na kratownicowej ramie i pojedynczym amortyzatorem z tyłu. Benelli Leoncino 800 jest dostępny w dwóch wersjach – podstawowej i Trail.

Zobacz: Benelli Tornado i TNT. Nowe motocykle na horyzoncie

Ta druga jest stylizowana na scramblera. Motocykl wyposażono w offroadowe opony i podwójny układ wydechowy poprowadzony dość wysoko. Całość jest przy tym cięższa o 12 kg w porównaniu z podstawowym modelem ważącym 222 kg.

Benelli Leoncino 800
Benelli Leoncino 800

W obu przypadkach Leoncino 800 i Leoncino 800 Trail można wybrać wersję standardową oraz lepiej wyposażoną Special, w której znajdziemy lepsze zawieszenie oraz układ hamulcowy Brembo.

Polski importer ujawnił już cenniki obu modeli. Podstawowa wersja Benelli Leoncino 800 kosztuje 33 990 zł, natomiast wersja Special to wydatek 37 990 zł. Leoncino 800 Trail w stylu scramblera kosztuje 34 990 i 39 990 złotych.

Komentarze:

ZZR1400 - 6 kwietnia 2022

Czyli ten chiński złom kosztuje więcej niż Suzuki SV650 (dużo szybsze i lepiej wyposażone oraz wykonane o kilka klas lepiej) oraz prawie tyle samo co Kawasaki RS650 które nawet do tego chińskiego złomu nie warto porównywać… Ktoś kupi chiński złom zamiast prestiżowej japońskiej konkurencji, wątpię

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze