Będzie się działo!

17 lutego 2009
Wyścigi płaskie w naszym kraju w ostatnich latach rozwinęły się wraz z momentem wejścia markowego pucharu KIA. Teraz właśnie Ceed'y i Picanto są główną siłą napędową tej dyscypliny w Polsce i choć listy zgłoszeń do Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski nie kładą na kolana, podczas wyścigów nie brakuje emocji.

 

Fot. Stanco.pl

Gwodździem do trumny było zamknięcie toru w Kielcach, którego nawierzchnia pozostawiała wiele do życzenia. Jedynym czynnym torem w Polsce pozostał teren pod Poznaniem, który zawodnicy znają już na pamięć... W związku z tym rozszerzono eliminacje mistrzostw naszego kraju poza jego granice.

Sezon zawodnicy rozpoczną w maju na torze znanym z Formuły 1 - Hungaroringu, kolejne dwie rundy rozegrane zostaną w Poznaniu. Most i Piestany będą gościć polskich zawodników podczas dwóch sierpniowych eliminacji. Ostatnie zmagania w tym roku w WSMP odbędą się w połowie września ponownie na torze pod Poznaniem.

Także walczący w KIA Lotos Cup nie będą się się nudzić. Czeka na nich sześć rund, w tym aż cztery rozegrane zostaną poza Polską. Dwie z nich odbędą się poza cyklem WSMP.

Kalendarz WSMP:
1. Hungaroring 8-10 maja
2. Poznań 29-30 maja
3. Poznań 24-26 lipca
4. Most 7-9 sierpnia
5. Piestany 21-23 sierpnia
6. Poznań 11-13 września

Kalendarz KIA Lotos Cup:
1. Hungaroring 8-10 maja
2. Poznań 29-30 maja
3. Hockenheim 19-21 czerwca
4. Most 7-9 sierpnia
5. Poznań 11-13 września
6. Brno 16-18 października

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!