Beaulah Schoeman nagrodzona przez Motorsport South Africa

Beaulah Schoeman za całokształt dokonań na rzecz rozwoju sportów motorowych w Afryce została uhonorowana wyjątkową nagrodą, którą wręczył jej osobiście minister sportu RPA. Dostała tę nagrodę jako pierwsza i jedyna kobieta do tej pory.

Beaulah Schoeman nagrodzona przez ministra sportu RPA.

Beaulah Schoeman, która od 2006 roku pełni funkcję prezesa FIM Women in Motorcycling Commission, rozpoczynała swoją karierę w 1966 roku jako asystentka w Sports Car Club. Później sprawowała funkcję asystentki szefa marketingu w AA Motorsport, by w końcu zostać menedżerem generalnym i dyrektorem wykonawczym w Motorsport South Africa. Tej organizacji poświęciła całą swoją energię. Poza tym była pierwszą kobietą, która w tej instytucji zaszła tak wysoko. Schoeman jest również prezesem FIM Africa. Za całokształt dokonań na rzecz rozwoju sportów motorowych w Afryce, Schodeman została uhonorowana wyjątkową nagrodą, którą wręczył jej osobiście minister sportu RPA. Dostała tę nagrodę jako pierwsza i jedyna kobieta do tej pory.

Beaulah była zafascynowana prawem i z tym wiązała swoją zawodową karierę, ale to sporty motorowe zdominowały jej życie i na rzecz ich rozwoju pracuje już przeszło czterdzieści lat. Był jeszcze jeden czynnik, który nie pozwolił jej na pracę prawnika – zdiagnozowano u niej nowotwór i Beaulah przeszła serię operacji i chemioterapii, w związku z czym przerwała studia. Do nauki wróciła, ale nie było to już prawo. Zamiłowanie do różnego typu kwestii legislacyjnych skierowało ją na studia z zakresu administracji finansowej i kierowania biznesem. Praca asystentki w Sports Car Club of South Africa była po części tylko realizacją marzeń. Jednak szybko się w tym odnalazła a sport motorowy nie był jej obojętny – prywatnie lubiła go oglądać w telewizji. A w życiu przyszło się jej zmagać z organizowaniem dużych sportowych wydarzeń.

Beaulah jest przykładem osoby, która kocha to, co robi a praca jest jej ogromną pasją. Zaczynała skromnie, by stopniowo rozwinąć skrzydła i swoją wiedzą i doświadczeniem wspinać się po szczeblach kariery i to w dziedzinie zdominowanej przez mężczyzn. Dziś wierzy, że nie ma rzeczy niemożliwych. Cieszy ją obecność kobiet w moto sportach, choć wie, że łatwo im nie jest.

Beaulah Schoneman znana jest również ze swojej miłości do zwierząt, zwłaszcza do słoni, których ochronie poświęca swój poza zawodowy czas.

Beaulah Schoeman

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze