Edyta Klim

Bea i Hell – 5 lat wspólnej podróży na motocyklach

Bea i Helle są parą od 2008 roku, choć znają się od dziecka. Szybko okazało się, że ich marzeniem nie jest wspólne, poukładane życie, a poznawanie odległych krajów i kultur.

Bettina Höbenreich, czyli Bea zrobiła prawo jazdy na motocykl w wieku 18 lat, jednak brak funduszy na zakup motocykla uziemił jej marzenia na długie lata. Dopiero, gdy ponownie spotkała Helmuta Kocha (Helle), przyszła pora na powrót do dwóch kółek. Początkowo jeździła jako pasażerka na jego Kawasaki ZX10. Ten motocykl tak dał jej w kość, że szybko zapragnęła własnego i zdecydowała się na zakup Hondy Transalp.

Helle swoje dzieciństwo spędził głównie na rowerze górskim, a zamienił go na motocykl w wieku 16 lat. Swój drugi motocykl totalnie zgruzował, więc na kolejny musiał znowu odkładać. Po dwóch latach zakupił Kawasaki ZX10, którym (o dziwo) uwielbiał podróżować. Gdy zrodził się pomysł podróży dookoła świata sprzedał go jednak, żeby zainwestować w Hondę Transalp. Sam przygotowywał oba motocykle na to wyzwanie, samodzielnie projektując rożne, wygodne w podróży rozwiązania.

W podróży wzajemnie się dopełniają – on lubi spontan i improwizację, a ona zawsze jest doskonale przygotowana: studiuje mapy, przewodniki, przepisy, dba o wizy i pozwolenia. Do niej też należą sprawy związane z posiłkami i zakupami. Dodatkowo Bea odkryła swój talent do pisania i uwielbia opisywać wspólne przygody na internetowej stronie pary. On za to sam tą stronę stworzył, spełnia się także w filmowaniu i robieniu zdjęć.

W 2011 roku ruszyli w świat. W podróży spędzili 5 lat, przejechali 5 kontynentów i 155 tys. kilometrów na ok. 25-letnich motocyklach. Ich podróż to odległe krainy, egzotyczne kultury i unikalne spotkania, ale także wysiłek, trudności i skrajnie trudne doświadczenia.

Strona internetowa podróżników: https://www.timetoride.de

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze