Edyta Klim

“Be the Revolution” – niezwykły projekt Brittany

Baltimore słynie z grupy motocyklistów, którzy jeżdżą brawurowo po ulicach miasta. Brittany zapoczątkowała akcję i szkolenia, które mają za zadanie dotrzeć do młodzieży i zmienić ich postrzeganie motocyklistów.

B-360 “Be the Revolution” to autorski program Brittany z Baltimore, stworzony dla społeczności tego miasta. Istnieje tam bogata kultura „dirt bike” – miejskiej, brawurowej jazdy na motocyklach i quadach, którą uchwycono w dokumencie „12 O’Clock Boys”:

Cały film dokumentalny: https://www.youtube.com/watch?v=DxRDZ0NvrQo

Brittany postanowiła przełamać ten stereotyp – skierować zapał dzieci i młodzieży w nieco innym kierunku. Po licznych rozmowach z przedstawicielami policji oraz grup motocyklowych stała się niejako mediatorem w poprawieniu wzajemnych relacji.

Ona sama uczyła się jeździć na motocyklu, jednak jej główną pasją pozostaje nauka i technika. Brittany jest inżynierem, dlatego w swoim programie STEM, skierowanym do uczniów, zawarła kwestie techniczne budowy motocykla, jak i porusza sprawy bezpieczeństwa i przestrzegania prawa.

Zachęca do interesowania się technologią i inżynierią, przeprowadza interesujące eksperymenty. Jej program uczy kreatywnego myślenia i angażuje w działanie na rzecz rozwoju lokalnej społeczności.

Brittany  stara się przełamać negatywny wizerunek motocyklisty w jej mieście, a także przeświadczenie, że dzieci z ubogich rodzin nie mogą nic w życiu osiągnąć. Chce je zainspirować i nakierować je na dobre tory. Liczy na to, że taka praca u podstaw zmniejszy lub wyeliminuje ruch „dirt bike” w przyszłości, a uczniów zachęci do dalszej nauki w kierunkach technicznych.

Strona akcji: https://www.b360baltimore.org/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze