BabySafe – naklejka ratująca życie dziecka po wypadku drogowym

Polacy mają ogromny problem z pierwszą. Dlatego wraz ze służbami ratowniczymi zaprojektowano specjalną naklejkę ,,KiD’’, umożliwiającą przekazanie służbom ratowniczym podczas wypadku, niezbędnych informacji o dziecku, a tym samym znacząco podnoszącą skuteczność udzielanej pierwszej pomocy.

Polacy w dalszym ciągu mają problem z udzielaniem pierwszej pomocy. Eksperci wskazują, że najczęstszą przyczyną tego stanu rzeczy jest brak wiedzy lub obawa przed nieumiejętnym wykonaniem pierwszej pomocy. Statystycznie tylko w 15 na 100 przypadków poszkodowanym w wypadkach samochodowych udzielana jest pierwsza pomoc przed przyjazdem pogotowia.

Najgorzej wygląda sytuacja związana z udzielaniem pierwszej pomocy dzieciom. Istotne jest więc przekazanie ratownikom wszelkich informacji o poszkodowanych pasażerach, którzy ulegli wypadkowi, szczególnie małoletnim. Naklejka ,,KiD’’ od BabySafe może uratować życie najmłodszych pasażerów

Dużą Kartę Informacyjną Dziecka wystarczy wypełnić i przykleić na tyle fotelika a małą naklejkę ,,KiD’’ umieścić na pasie fotelika, bądź z boku zagłówka. Karta umożliwia szybki i skuteczny sposób przekazania informacji o dziecku. Na karcie należy wypełnić najważniejsze informacje, które przysłużą się dostarczeniu niezbędnej wiedzy służbom. Są nimi: imię i nazwisko dziecka, wiek, grupa krwi, choroby przewlekłe, zażywane leki oraz dane osób, które należy powiadomić w razie wypadku. 

Statystyki dowodzą, że podczas wypadku często dochodzi do utraty przytomności kierowcy, szoku u pasażerów, ogłuszenia przez poduszki powietrzne lub do nieprzytomności. Najmłodszy pasażer natomiast może nie chcieć przekazać ratownikowi żadnych informacji, chociażby ze stresu lub dziecko może być po prostu zbyt małe. Wielokrotnie podczas akcji ratowniczych przekonałem się jak cenna jest wiedza o najmłodszych pasażerach. 

W Polsce co roku dochodzi do wielu zdarzeń drogowych. Z raportu KGP za 2018 rok, wynika że: 

  • w minionym roku zgłoszono Policji 31 674 wypadków drogowych*, z czego największy odsetek stanowili kierujący samochodami osobowymi i ich pasażerowie (51,8%),
  • w 2018 roku w wypadkach drogowych poszkodowanych zostało 40 221 osób, w tym śmierć poniosły 2 862 osoby, a aż 37 359 zostało rannych (w tym ciężko 10 963 osób),
  • ofiarami wypadków drogowych, zabitych oraz rannych w 2018 roku zostało ponad 3 tys. dzieci w wieku od 0 do 14 roku życia. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze