„Babskie Ściganie” i Puchar Kobiet Motocaina.pl

Już po raz szósty Automobilklub Dolny Śląsk przygotował KJS pod nazwą "Babskie Ściganie". W rywalizacji na próbach oglądać można było łącznie 21 kobiet! Cztery panie zasiadły za kierownicami swoich samochodów, a aż 17 spełniało się w roli pilota. Niedzielne zmagania były okazją do rozegrania Pucharu Kobiet Motocaina.pl.

Justyna Kranc w swoim Subaru Justy na meciej jednej z prób – okazała się zwyciężczynią Pucharu Kobiet Motocaina.pl
fot. Maciej Niechwiadowicz

Zawody rozgrywane były z wizą Polskiego Związku Motorowego. Odbyły się7 marca u podnóża Ślęży w Łagiewnikach. Wszystkie panie, które zgłosiły się do rywalizacji za kierownicą startowały w najliczniej obsadzonej klasie K2. Najszybszą z nich okazała się Justyna Kranc za kierownicą Subaru Justy, pilotowana przez Łukasza Jackowskiego. Zawodniczka zajęła pierwsze miejsce wśród kobiet i 6. miejsce w swojej klasie.

Drugą najszybszą kobietą na trasie okazała się Joanna Kaszkowska z Dawidem Posadowskim w Skodzie Felicji. Tuż za Joanną uplasowała się Magdalena Becella z Piotrem Straszczykiem w Hondzie Civic, tym samym zajmując trzecie miejsce wśród startujących kobiet. W klasie K1 najszybszą pilotką okazała się Jachimkowska Monika nawigująca swojego kierowcę do zwycięstwa w klasie. 

Joanna Kaszkowska w Skodzie Felicji wywalczyła drugą lokatę.
fot. Maciej Niechwiadowicz

Pomimo mroźnej pogody na próbach była duża liczba kibiców, którzy ze zdwojoną mocą dopingowali wszystkie kobiety pojawiające się na starcie zawodów.

Próby zlokalizowane były:
Sz 1,5 – Sobótka – parking pod Ślężą – asfalt
Sz 2,6 – Sieniawka – zalew – asfalt, szuter
Sz 3,7 – Łagiewniki – oczyszczalnia ścieków – kostka „puzzle” + szuter  
Sz 4,8 – Oleszna – kostka brukowa
Długość trasy wyniosła 85 km

Była to pierwsza odsłona Pucharu Kobiet Motocaina.pl. Wszystkie kobiety, które wystartowały w KJS były bardzo zadowolone i zapewniły, że pojawią się na kolejnych eliminacjach. Serdecznie zapraszamy.

Magdalena Becella zajęła trzecią pozycję na podium Pucharu Kobiet Motocaina.pl
fot. Maciej Niechwiadowicz

Warto przypomnieć, że na powyższych zawodach panie miały preferencyjne warunki startu: załoga z kobietą za kierownicą była zwolniona z wpisowego,  załoga mieszana płaciła 50% wpisowego, natomiast załoga męska – 120 zł.

Patronatem imprezę objęły Gmina Łagiewniki i Sobótka, nagrodę główną dla najlepszej kobiety za kierownicą i załogi mieszanej ufundowała firma QUART, a patronatem medialnym był kobiecy portal www.motocaina.pl 

Wszystkie informacje dotyczące Pucharu Motocaina.pl można znaleźć w naszym serwisie. W przypadku pytań prosimy o mail puchar@motocaina.pl 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze