Awantura o Maxi

Na Facebooku rozgorzała dyskusja na temat światowej kariery kartingowej Maxi Czyszek. Kilku zawodników zarzuca jej spreparowanie przebiegu własnej kariery. Ona sama wszystkiemu zaprzecza.

Internauci piszą: „Problem w tym, że cudowne dziecko polskiego kartingu jest całkowicie anonimową osobą wśród zawodników kartingowych i całego otoczenia. Przypadek? Wielką tajemnicą pozostaje kariera i osiągnięcia tej pani. Na nasze grzeczne prośby o wyjaśnienie, skąd samozwańcze tytuły, zostaliśmy zbanowani z jej oficjalnej strony, a nasze wpisy usunięte”.

Zarzucają zawodniczce, że podała w jednym z wywiadów, że jest mistrzynią świata World Karting Champions Series, a w innym wywiadzie czytamy: „Poprzedni sezon to udział w dwóch rundach WKCS i zwycięstwo tych mistrzostw w kategorii Senior, trzecia runda się nie odbyła”.

Maxi odpowiada w oficjalnym oświadczeniu: „Nigdy nie powiedziałam o mistrzostwie świata, jest to po prostu śmieszne, ponieważ nawet nie startuję w zawodach tak wysokiej rangi, a gdyby była to prawda, to z pewnością byłoby o tym głośno w świecie kartingu. Sprzeczna informacja pojawiła się w jednej z publikacji, lecz nie jest to autoryzowane i nie podpisuję się pod tym”.

Wywiad w „Słowie Sportowym” z kontrowersyjnym fragmentem
fot. fanpage Maxi Czyszek

Internauci są także zdziwieni, że nie można nigdzie znaleźć żadnej informacji o takowej serii, jedyna strona internetowa na darmowym hostingu (wkcs.net46.net) była uboga i już została zawieszona. A w słowach kluczowych miała same odniesienia do zawodniczki.

Wyniki zawodów, które otrzymano od Maxi w PDF, zostały wg nich spreparowane: „Niestety te wyniki są stworzone własnoręcznie i ktokolwiek mógł sobie cos takiego wyprodukować. Do tego nie ma na wynikach daty zawodów, wiec nie można nawet sprawdzić, czy faktycznie się wtedy odbyły”.

Maxi odpowiada: „Co do KCS (…) jest to nieoficjalna seria, tworzona ,,przez kierowców dla kierowców”. Nic więc dziwnego, iż nie widnieje w kalendarzu, a mimo to organizacja przewyższa niektóre pucharowe zawody zatwierdzone przez CIK. Jeździmy sami dla siebie, a zadowolenie kierowców potwierdza sukces wydarzenia. Nie potrzebujemy wielkiej otoczki, której się doszukujecie”.


Zawodniczka wspominała w wywiadzie, że na sezon 2013 nawiązała współpracę z niemieckim teamem GP Racing Germany i planuje wspólne starty w Mistrzostwach NAKC lub SAKC. Internauci także podważyli tę informację, gdyż nie ma jej w składzie tego zespołu na 2013 rok.

Maxi odpowiada: „Brak umowy z teamem? Wystarczy zapytać obie strony, aby potwierdzić tę informację. Nie zawsze jednak jest tak, że można zrealizować wszystkie plany. Wypowiadacie się na ten temat, nie mając żadnej wiedzy”.

Skan z Vroom Magazyne no. 136
fot. fanpage Maxi Czyszek

I podsumowuje:

„Ta cała nagonka na moją osobę jest dość żałosna i bezpodstawna. Nigdy nie robiłam z siebie wielkiego mistrza i nie szukam sensacji, a skoro chcecie załatwiać sprawę publicznie, to proszę bardzo. Jest to jedyna oficjalna informacja na ten temat”.

A internauci dodają swoich kilka zdań: „Podsumowując, można to określić w dość jednoznaczny sposób – bardzo efektowny PR, który nie ma żadnych podstaw. Jak widać są na tym świecie osoby, które lubią ściemniać i kręcić tylko po to, aby być postrzeganym jako lepsi. Sami oceńcie, czy jest to postawa godna mistrza: zacieranie wszelkich śladów, blokowanie i usuwanie wpisów internautów z pytaniami i prośbą o wyjaśnienie sprawy, nagłe odwracanie kota ogonem, i wypieranie się wszelkich „osiągnięć”, brak jakichkolwiek oficjalnych informacji, wyników, czy nawet relacji z zawodów, wprowadzanie w błąd dziennikarzy… Lista takich „dojrzałych” zachowań w przypadku tej pani jest długa. Najbardziej jednak boli to, że wspomniana Maxi wymyśliła sobie swoją serię wyścigową, w której ogłosiła się mistrzem świata. Oczywiście żadne potwierdzenia tego faktu nie istnieją. Jest nam przykro, że taka sytuacja ma miejsce w kartingu, gdyż na pewno nie jest ona krokiem w przód dla tego sportu. Z chęcią skonfrontowalibyśmy swoje poglądy z Maxi na żywo, ale zgadujemy, że takie spotkanie nie będzie miało miejsca, bo sama zainteresowana nie będzie chciała się ponownie ośmieszyć.”

Najnowsze

Rozgrzewka Chevroleta przed powrotem na oscarową galę

Co roku dziesiątki milionów telewidzów oglądają ceremonię wręczenia Oscarów. Przez kolejne pięć lat podczas oscarowej nocy gwiazd Chevrolet będzie reklamował swoje popularne modele.

W ramach powrotu na oscarową galę firma Chevrolet zwróciła się do niezależnych filmowców, którzy chcieliby opowiedzieć prostą historię przedstawiającą życie w podróży. Wybrany spot reklamowy zostanie wyemitowany w stacji ABC podczas gali wręczenia Oscarów.

Dzięki współpracy z globalną społecznością artystyczną MOFILM, firma Chevrolet będzie miała szansę dotrzeć do szerokiego grona twórców filmowych, których zadaniem jest przygotowanie krótkich filmów przedstawiających życie w podróży. Uprzednio firma wykorzystała crowdsourcing przy produkcji spotu reklamowego „Happy Grad” z 2012 roku.

Po raz pierwszy w ramach współpracy Chevroleta i stowarzyszenia MOFILM projektom spotów przyjrzy się panel gwiazd i ekspertów branży filmowej, w którego skład wejdą producent Jon Landau (Oscar za filmy Titanic i Avatar), nominowany do Oscara reżyser, producent, pisarz oraz aktor, Spike Lee, a także Linus Karlsson, prezes oraz dyrektor kreatywny agencji Commonwealth.

Projekt rozpocznie się w czerwcu i zakończy w listopadzie 2013 roku, a twórcy, którzy chcieliby uzyskać ocenę panelu ekspertów zobowiązani są zgłosić swoje scenariusze do 16 sierpnia 2013 roku. Wybrany spot może zostać wyświetlony na kanale ABC podczas Oscarowej gali w niedzielę 2 marca 2014 roku.

Najnowsze

29 sierpnia startuje Baja Poland 2013

Tegoroczna edycja Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych składa się z ośmiu rund. Rozgrywany po raz piąty rajd Baja Poland (29 sierpnia – 1 września), drugi rok z rzędu jest jedną z nich. Już od kilku miesięcy trwają przygotowania do tej wielkiej, międzynarodowej imprezy z bazą w Szczecinie.

Trasa rajdu zostanie podzielona na trzy etapy, a jej całkowita długość to ponad 800 kilometrów. Na trasie zlokalizowano pięć prób sportowych liczących ponad 500 km. Sercem Baja Poland będzie jak zawsze miasteczko rajdowe w Osiedlu Szafera w Szczecinie. Start i meta rajdu przed Pomnikiem Bartolomeo Colleoniego na Placu Lotników.

Na starcie nie zabraknie z pewnością kierowców dobrze znanych w świecie rajdów terenowych. Lista załóg będzie jednak opublikowana dopiero na kilka dni przed startem, bowiem zgodnie z regulaminem termin zgłoszeń upływa 21 sierpnia. Niemniej organizator rajdu, którym od tego sezonu jest Fundacja Baja Poland, spodziewa się przyjazdu do Polski między innymi aktualnego lidera Pucharu Świata – Jeana-Louisa Schlessera.

Krzysztof Hołowczyc
fot. materiały organizatora

Francuz to jeden z najbardziej wszechstronnych kierowców w historii sportów motorowych. Ma na swoim koncie dwa tytuły mistrza świata w wyścigach samochodów sportowych oraz starty w Formule 1, wyścigach samochodów turystycznych czy słynnym klasyku 24 Godziny Le Mans. Największe sukcesy odnosi jednak w rajdach terenowych, w których dwukrotnie osiągnął jako pierwszy metę legendarnego Dakaru.

Walkę o zwycięstwo w Polsce z francuskim kierowcą zapowiada Krzysztof Hołowczyc, który po trzech rozegranych dotychczas rundach Pucharu Świata ustępuje w łącznej klasyfikacji tylko Schlesserowi. Celem Hołka jest w tym sezonie końcowy triumf w Pucharze Świata FIA w rajdach terenowych, a komplet punktów wywalczony w Szczecinie może go do tego przybliżyć. Dwa tygodnie po Baja Poland Hołowczyc podejmuje kolejne wyjątkowe wyzwanie. W połowie września będzie walczył o czwarte zwycięstwo w jubileuszowym LOTOS 70. Rajdzie Polski.

Na sprawienie niespodzianki w tegorocznej edycji Baja Poland stać już robiącego szybkie postępy Adama Małysza, który również zmierzy się z wymagającymi próbami sportowymi w okolicach Dobrej i Drawska Pomorskiego. Z innych polskich zawodników swój start w Szczecinie zapowiadają między innymi doświadczony Piotr Beaupre oraz rozpoczynający przygodę z rajdami terenowymi Martin Kaczmarski. Kibice będą mieli zapewne okazję zobaczyć także w akcji Marka Dąbrowskiego i Jacka Czachora, którzy po wielu sukcesach na motocyklach zamienili w tym roku jednoślady na samochód rajdowy. Wśród kierowców zagranicznych można oczekiwać wielu zawodników z Rosji, Czech, Słowacji, Węgier, Niemiec czy Włoch, a także Ukrainy i krajów bałtyckich.

Dalsze informacje: www.bajapoland.eu

Najnowsze

Integracja z systemem Siri Eyes Free na iPhone’a w Oplu ADAMie

Opel ADAM z systemem multimedialnym IntelliLink jest obecnie dostępny z pełną integracją z Siri Eyes Free.

Ten asystent firmy Apple umożliwia wykonywanie różnych czynności podczas jazdy — wystarczy poprosić! Posiadacze kompatybilnego iPhone’a z systemem operacyjnym iOS 6 mogą dzięki przyciskowi umieszczonemu na kole kierownicy wydawać systemowi Siri Eyes Free różne polecenia bez odrywania wzroku od drogi i rąk od kierownicy, co podnosi poziom bezpieczeństwa. Takie rozwiązanie to coś więcej niż tradycyjna aktywacja głosowa — do systemu Siri Eyes Free dostępnemu w ADAMIE można mówić zwykłym tonem, jak do innej osoby.

To rozwiązanie jest oferowane bezpłatnie we wszystkich zamawianych obecnie modelach ADAMA wyposażonych w system IntelliLink. Klienci, którzy już posiadają ADAMA z systemem IntelliLink, także mogą skorzystać z zalet rozwiązania Siri Eyes Free. Od lipca 2013 roku Opel będzie zapraszał klientów do salonów na bezpłatną aktualizację oprogramowania umożliwiającą wzbogacenie systemu IntelliLink w funkcję Siri Eyes Free. Udostępniane będą kolejne aktualizacje systemu IntelliLink, dzięki czemu klienci mogą mieć pewność, że system multimedialny w samochodzie będzie równie nowoczesny jak mobilne rozwiązania telekomunikacyjne. Aby skorzystać z aktualizacji, posiadacze Opla ADAM powinni odwiedzić dealera Opla.

fot. Opel

Aby rozpocząć korzystanie z funkcji Siri w trybie Eyes Free w Oplu ADAM, należy połączyć urządzenie Apple iOS z systemem multimedialnym IntelliLink przy użyciu łącza Bluetooth i sparować oba urządzenia. Do obsługi służy przycisk aktywacji systemu rozpoznawania mowy umieszczony na kierownicy. Funkcję Siri Eyes Free można aktywować równolegle z innymi aplikacjami, takimi jak BringGo, działającymi w tle. Wskazówki głosowe dotyczące obsługi odtwarzacza muzycznego lub nawigacji są w tym czasie automatycznie wyciszane.

 

Użytkownicy Opla ADAM wyposażonego w system multimedialny IntelliLink mogą wykonywać przy użyciu Siri Eyes Free następujące czynności:

  • Nawiązywanie połączeń z numerami z listy kontaktów zapisanej w iPhone’ie bez odrywania rąk od kierownicy.
  • Odtwarzanie wybranych utworów z biblioteki iTunes bez konieczności przewijania menu, które rozprasza uwagę kierowcy.
  • Odsłuchiwanie, wpisywanie i wysyłanie wiadomości iMessage, wiadomości tekstowych lub e-maili na numery telefonów lub do osób zapisanych na liście kontaktów.
  • Przeglądanie kalendarza i dodawanie terminów spotkań, odczytywanie przychodzących powiadomień oraz konfigurowanie ustawień alarmu i powiadomień.
  • Ponadto Siri odpowiada na proste pytania dotyczące na przykład wyników meczów, prognozy pogody lub dni świątecznych.

 

Nowy system multimedialny IntelliLink, który zadebiutował w modelu ADAM, jest zgodny zarówno z iPhone’em, iPadem i iPodem touch, jak i z urządzeniami działającymi w systemie Android. W Polsce system IntelliLink kosztuje 1 300 złotych.

Najnowsze

Odblaskowy motohappening na Moście Świętokrzyskim

Fundacja „Jednym Śladem” za tydzień organizuje happening, którego celem jest zachęcenie motocyklistów do jazdy w odblaskach.

Parada rozpocznie się 26 czerwca o godzinie 21 przy dworcu Warszawa Stadion (okolice ulicy Ryszarda Siwca). ZDM obiecał na ten czas wygaszenie świateł Mostu Świętokrzyskiego, aby uwidocznić siłę odblasku i pokazać świecącą kolumnę.

Jak mówią organizatorzy:

„W atrakcyjnej formie happeningu motocyklowego chcemy uzmysłowić motocyklistom oraz innym niechronionym użytkownikom dróg, jak istotne na drodze jest patrzeć i widzieć oraz pozwolić, aby zobaczyli nas inni. W tym celu pragniemy zachęcić do używania odblasków podczas poruszania się po drogach nocą, ale także w dzień”.

Załóż odblaski, dołącz do nas i daj się zauważyć!

Najnowsze