Autostrada A2 podrożeje w 2016 roku

Autostrada A2 podrożeje w 2016 roku

30 grudnia 2015
Przyszły rok będzie stał pod znakiem podwyżki za przejazd autostradą A2. Początkowo miała wejść w życie wraz z nowym rokiem, ale ostatecznie stanęło na marcu 2016.

To już kolejna podwyżka na przestrzeni ostatniego roku. W styczniu operator autostrady podniósł opłatę o 3 złote, a teraz czeka nas podwyżka o taką samą kwotę. Za przejazd 149 km autostrady między Nowym Tomyślem, a Koninem kierowca auta osobowego zapłaci po 17 złotych za przejazd każdym z trzech odcinków. W sumie daje to 54 zł przejazd całą trasą dla motocykli i samochodów osobowych. W marcu zostaną podniesione także opłaty za przejazd pojazdów ponadnormatywnych.

Spółka Autostrada Wielkopolska S.A. poinformowała w komunikacie, że zmiana stawek opłat za przejazd była już planowana pierwotnie na początku stycznia przyszłego roku, ale ostatecznie zdecydowano się ją wprowadzić dopiero po okresie ferii, żeby tysiące polskich rodzin mogło podróżować bezpiecznie, korzystając z niższej stawki. Podwyższenie opłaty jest związane z koniecznością spłaty zadłużenia, które zostało zaciągnięte na budowę autostrady, a także w związku z inwestycjami oraz kosztami utrzymania.

Już niebawem na autostradzie A2 odbędzie się przebudowa systemu radiowego  oraz prace związane z poszerzeniem o trzeci pas ruchu 13-kilometrowego odcinka obwodnicy Poznania (węzeł Komorniki - węzeł Krzesiny). 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!