Autostrada A2 niedługo będzie jeszcze droższa!

Już na początku marca za przejazd samochodem osobowym autostradą A2 od Nowego Tomyśla do Konina zapłacimy aż 66 zł. Podwyżki dotyczą wszystkich kategorii pojazdów.

Fragment, o którym mowa, składa się z trzech odcinków po 50 kilometrów każdy. Za przejazd jednym z odcinków zapłacimy 22 zł, a więc o 2 zł więcej, niż dotychczas. Dotyczy to zarówno pojazdów o dwóch osiach, jak i motocykli.

Również o 2 zł (do 33 zł) wzrośnie opłata za każdy odcinek dla samochodów drugiej kategorii (dwuosiowe z „bliźniakami” z tyłu lub dwuosiowe z przyczepami). Trzecia kategoria to pojazdy trzyosiowe oraz dwuosiowe z „bliźniakami” i przyczepą – ich stawki rosną  z 47 do 50 zł.

Dla kategorii czwartej (więcej niż trzy osie lub trzy osie i przyczepa) obowiązywać będzie podwyżka z 73 do 77 zł. Najwięcej zapłacą oczywiście kierowcy pojazdów nienormatywnych – 220 zł zamiast 200 zł.

Nowe stawki na autostradzie A2 wejdą w życie 2 marca od godziny 6 rano.

Nie dziwi fakt, że kierowcy denerwują się podwyżkami, bo rzeczywiście, stawki za przejazd naszymi autostradami są zbieżne lub czasem przewyższają średnią europejską. Wiadomo, że ruch lokalny zwykle i tak odbywa się – właśnie przez wspomiane opłaty – pobocznymi drogami, ale już cały tranzyt musi zapłacić za przejazd. Podwyżka opłaty zawsze jest spowodowana wzrostem cen dóbr i usług, co każdy z nas może poczuć na codzień w swoim portfelu, ale zwiększanie i tak wysokich opłat za przejazd autostradą, na tak krótkim odcinku i to o taką dużą stawkę, przyniesie spore zyski jedynie zarządcy autostrady. Z pewnością kierowcy nie odczują tym samym lepszej jakości jazdy po omawianej drodze.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze