Agnieszka Serafinowicz

Automatyczne otwieranie bramek na autostradzie – aplikacje, dzięki którym przejedziesz szybciej

Automatyczne otwieranie bramek na autostradzie nie wymaga żadnych tajnych sztuczek. Wystarczy odpowiednia aplikacja mobilna.

Spis treści

Automatyczne otwieranie bramek na autostradzie? Jeżeli masz smartfon, to da się to załatwić. Podróżując po płatnych odcinkach autostrad w Polsce należy wnieść stosowne opłaty. Niestety, nie ma u nas w kraju jednego, spójnego systemu płatności. Na niektórych płatnych odcinkach obowiązują klasyczne bramki, na innych opłaty wnosimy w elektronicznym systemie e-Toll. Nie musisz jednak płacić ręcznie, czy zawczasu wykupować bilet e-Toll na przejazd płatnym odcinkiem autostrady. Te aplikacje mobilne ułatwią wam podróż.

Automatyczne otwieranie bramek na autostradzie - skycash

Automatyczne otwieranie bramek na autostradzie – SkyCash

Na początek proponuję aplikację SkyCash, przy czym nie chodzi o to, że jest najlepsza czy najszybsza. Nie oceniamy tego, bo wszystkie z tu wymienionych stanowią dobre rozwiązania w kontekście szybkiego i sprawnego wnoszenia opłat za płatne odcinki autostrad w Polsce. SkyCash jest multitoolem jeżeli chodzi o różne płatności. Za pomocą tej aplikacji można również kupować bilety komunikacji miejskiej, opłacać płatne miejsca w miejskich strefach parkowania niestrzeżonego, kupować bilety lotnicze i kolejowe, polisy ubezpieczeniowe, bilety do kina, kwiaty, opłacać subskrypcje usług streamingowych i wiele więcej.

Nas tutaj najbardziej interesuje możliwość łatwego wniesienia opłaty za przejazd płatnym odcinkiem autostrady w Polsce. SkyCash obsługuje zarówno odcinki rozliczane w systemie e-Toll, jak też te korzystające z Videotollingu.

Jedyne co trzeba zrobić przed podróżą to powiązać jakąś metodę płatności z aplikacją (można przypisać naszą kartę płatniczą do SkyCash, lub zasilić cyfrową portmonetkę aplikacji odpowiednią kwotą), a następnie wybrać usługę Autostrady w aplikacji SkyCash, wskazać odcinek, za który chcemy wnieść opłatę i dodać nasze auto do usługi. Wówczas bramki na odcinkach autostrad rozliczanych systemem Videotolling otworzą się automatycznie. Na tych z systemem e-Toll, bramek nie ma. Dodatkowo, jak informują przedstawiciele SkyCash, na odcinku A4 Katowice-Kraków płacąc za pomocą Videotollingu w usłudze Autostrady SkyCash otrzymuje się 25% zniżki na opłatę za przejazd samochodem osobowym. Aplikacja dostępna jest na platformy Android (Google Play), Apple App Store oraz Huawei App Gallery.

Automatyczne otwieranie bramek na autostradzie - Autopay

Automatyczne otwieranie bramek na autostradzie – Autopay

Jeżeli niekoniecznie potrzebujesz aplikacji, za pomocą której zrealizujesz wiele płatności za różne usługi, a zależy Ci szczególnie na wygodnym wnoszeniu opłat za płatne odcinki polskich autostrad, z pewnością docenisz aplikację Autopay (dostępna dla Androida w Google Play i w Apple App Store)

Automatyczne otwieranie bramek na autostradzie - mPay

Automatyczne otwieranie bramek na autostradzie – mPay

Jeszcze jedna propozycja to aplikacja mPay, która – podobnie jak SkyCash – jest narzędziem pozwalającym uiszczać opłaty nie tylko za autostrady, ale i za wiele innych usług. Za pomocą mPay możemy opłacać parkowanie w strefach płatnego parkowania niestrzeżonego w miastach, kupować bilety komunikacji miejskiej, a także komunikacji kolejowej, nabywać bilety wstępu na różne imprezy czy kupować polisy ubezpieczeniowe. Tutaj jednak skupimy się wyłącznie na funkcji płatności za autostrady.

Za pomocą mPay możemy zapłacić zarówno za autostrady, na których przejazd jest rozliczany w ramach systemu e-Toll (A2 Konin-Stryków i A4 Wrocław-Sośnica), jak również na odcinkach rozliczanych w systemie Videotolling (A1 – Toruń-Gdańsk oraz A4 Katowice-Kraków). Co ważne, przejazdy z mPay odbywają się bez śledzenia GPS, zatem nie jesteśmy uzależnieni od stałej komunikacji naszego smartfonu z siecią GPS. Aplikację mPay na smartfony z Androidem pobierzecie z oficjalnego sklepu Google Play, jest też oczywiście wersja dla posiadaczy mobilnego sprzętu Apple.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze