Automaster Show w Kamieniu Śląskim – relacja i galeria
Mistrzowie akrobacji motocyklowych i kontrolowanego poślizgu, najszybsze pojazdy, a nawet driftująca ciężarówka i offroad w ekstremalnym wydaniu zapierały dech w piersiach podczas drugiej edycji Automaster Show 2014 w Kamieniu Śląskim. Piknik odbył się na terenie tamtejszego Motoparku 21-22 czerwca 2014.
Zapowiedź imprezy i listę atrakcji można znaleźć tu.
Automaster Show to wielki piknik motoryzacyjny, który fanom dwóch i czterech kółek zagwarantoał całą moc atrakcji. Ideą pikniku była integracja środowiska motoryzacyjnego i pokazanie szerokiej publice różnych, często zaskakujących obliczy motoryzacji.
Edycję 2014 wypełniły pokazy stuntu, driftu – w tym rzadki do podziwiania drift ciężarówką w wykonaniu mistrzowskiego teamu STW, wyścigi na 1/4 mili, monster truck oraz strefa offroad.
| Automaster Show 2014 |
![]() |
| fot. organizatorzy |
Aplauz widzów wywołały motocyklowe ewolucje Rafała Pasierbka, mistrza Świata w stuncie motocyklowym, który podczas Automaster Show występował kilkukrotnie.
Na legendarnym dystansie 1/4 mili można było podziwiać najszybszy samochód w Polsce – Corvette VTG, który pod maską ma jedynie… 1650 KM. Jego rekord na 1/4 mili to 7,89 sek.
Podczas Automaster Show na 1/4 mili ścigało się ponad 100 pojazdów i były to jedyne zawody tego typu zaplanowane na ten rok w południowej Polsce.
Ogromną popularnością cieszyła się strefa Wrakreacji, czyli królestwo wraków prosto ze złomowiska. Tam można było podziwiać wyścigi Wrak Race, totalną demolkę w wykonaniu monster trucka ale również wziąć udział w artystycznych warsztatach malowania samochodów pod przewodnictwem artystów z ASP.
| Automaster Show 2014 |
![]() |
| fot. organizatorzy |
Atrakcje w strefie offroad przygotowała Grupa 4×4 i zaprzyjaźnione załogi. Kibice mieli możliwość odbycia przeprawowej jazdy na torze offroadowym Motoparku. Team 4FUN pokazał publice jedynego w Polsce short trucka Kruper. Największą uwagę przykuła waga ciężka 4×4 – Mercedes Autoprodukt Sport i Scania Cabała Rally Team, pokazując nie tylko jazdę w ekstremalnym terenie, ale również swoje możliwości na torze ¼ mili i kręcąc piruety na płycie Motoparku. Nowosądecka Grupa Ratownicza przedstawiła pokazy ratownictwa medycznego w trudno dostępnych warunkach.
Były też niecodzienne konkurencje, jak na przykład konkurs makijażu w lusterku pluszowego fiata 126 p.
Była też strefa bezpieczeństwa przygotowana przez Automaster Academy, Policję oraz WORD, gdzie dorośli mogli spróbować swoich sił na trolejach, a dzieci wziąć udział w konkursach na znajomość przepisów drogowych.
Imprezę poprowadził znany prezenter TVN Turbo – Adam Kornacki.
Fani motoryzacji nie wystraszyli się kapryśnej pogody i licznie całymi rodzinami przybyli do Kamienia Śląskiego ze Śląska, Opolszczyzny, Małopolski, Dolnego Śląska a nawet dalszych zakątków Polski.
| Automaster Show 2014 |
![]() |
| fot. organizatorzy |
Najnowsze
-
TEST Nowy Ford Explorer – mniej wypraw, więcej miasta. I to nawet ma sens
Mało kto tak mocno zmienił swoją tożsamość jak sportowe modele Forda w ostatnich latach. Zaczęło się od Mustanga, potem w zupełnie innym wydaniu wskrzeszono model Capri, by finalnie nowoczesność dopadła i Explorera. Co z tego wyszło i czy jeszcze zostało w tym [aktualnie] elektrycznym crossoverze coś z wielkiego, terenowego przodka? Sprawdzamy to w naszym teście. […] -
Wojna o obwodnicę Warszawy. Mieszkańcy blokują jeden z wariantów S50 – którędy pobiegnie trasa?
-
Samochody elektryczne: 370 mld zł strat w rok. Co poszło nie tak? Koncerny wracają do spalinówek i toną w długach
-
Oto najwyższa estakada w Polsce – 80 metrów nad ziemią! Rakieta Falcon 9 mogłaby się zmieścić pod spodem
-
Mercedes VLE: luksusowa limuzyna, van, a może statek kosmiczny? Dokąd zmierzasz motoryzacjo…



Zostaw komentarz: