Quantcast
Karolina Chojnacka

Autodrom Jastrząb tworzy własny token NFT! Pytanie brzmi: po co?

Jeden z najnowocześniejszych Ośrodków Doskonalenia Techniki Jazdy w Polsce, Autodrom Jastrząb, stworzył własny token NFT przedstawiający limitowaną kolekcjonerską edycję logotypu toru. Po co? Odpowiedź może niektórych zaskoczyć...

NFT – co to jest?

Wraz z początkiem 2021 roku, rozpoczął się boom na młodszego brata bitcoina oraz innych kryptowalut czyli Non-Fungible-Token, zwanego w skrócie NFT. Technologia ta w zawrotnym tempie opanowała rynek digital art, rewolucjonizując sposób posiadania wirtualnych dzieł sztuki. Co ciekawe, potencjał drzemiący w NFT jest znacznie większy i nie ogranicza się do rynku artystycznego. Tokeny NFT pozwalają na posiadanie cyfrowych wersji dzieł sztuki, przedmiotów w grach, czy nawet rzeczy tak nienamacalnych jak poszczególne zagrania Jordana lub ustawienia szachowe mistrza świata Magnusa Carlsena.

Autodrom Jastrząb tworzy własny token NFT

Jeden z najnowocześniejszych Ośrodków Doskonalenia Techniki Jazdy w Polsce, Autodrom Jastrząb, stworzył własny token NFT przedstawiający limitowaną kolekcjonerską edycję logotypu toru. Oprócz wartości kolekcjonerskiej, tokeny mają być przepustką do ekskluzywnego klubu #TeamJastrzab. Członkostwo w klubie wiąże się z takimi korzyściami, jak udział w zamkniętych wydarzeniach, darmowy dostęp do wybranych produktów, zniżki na usługi Autodromu czy w przypadku aktualnej pierwszej serii tokenów Founding Members, w której będzie dostępnych 50 tokenów, własne oznaczone imieniem i nazwiskiem miejsce na trybunach. Członkostwo w klubie będzie bezterminowe dla posiadaczy tokenów.

Autodrom Jastrząb tworzy własny token NFT
Autodrom Jastrząb tworzy własny token NFT, fot. materiały prasowe / Autodrom Jastrząb

Liczba tokenów wydanych przez Autodrom Jastrząb jest z założenia ograniczona. W przypadku wyprzedania się wszystkich tokenów, dołączenie do klubu będzie możliwe jedynie poprzez odkupienie tokenu, a tym samym członkowstwa w klubie, od kogoś na wolnym rynku kryptowalutowym.

NFT Autodromu Jastrząb można zakupić na stronie www.torjastrzab.pl, gdzie znajduje się także szczegółowa instrukcja zakupu tokenów, co pozwoli osobom niezaznajomionym z NFT przejść przez cały proces szybko i bezproblemowo.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze