Auto Show Poland 2010 w ten weekend!

Listopad, szarość za oknami, coraz niższe temperatury na zewnątrz oraz przesunięty o godzinę czas z pewnością nie sprzyjają już weekendowym wycieczkom w plener. Ale przecież nie można całego jesienno-zimowego okresu spędzić w domu przed komputerem! Być może warto skorzystać z naszej propozycji...

Nawet nie trzeba specjalnie daleko jechać, ponieważ impreza, na którą możecie się wybrać, odbywa się w Polsce. Mowa o wystawie samochodów Auto Show Poland 2010 w warszawskich halach Expo XXI. Odwiedzając wystawę między piątkowym południem, a niedzielnym wieczorem, będziecie mogły bliżej zapoznać się z ofertą wiodących marek samochodowych w naszym kraju. Podobnie jak rok temu, powierzchnia hali zostanie podzielona na cztery strefy tematyczne tak, by każdy bezproblemowo znalazł to, co interesuje go najbardziej. Samochody rozstawiono w odpowiednich sektorach: ekologia i bezpieczeństwo, sport i design, city oraz SUV i off-road.

Na zeszłorocznym Auto Show Poland największym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Ferrari.
fot. Auto Show Poland
Jeśli chodzi o nowości ekologiczne, na stoiskach nie zabraknie takich „perełek” jak hybrydowa Honda CR-Z, Mazda6 po liftingu, czy też Kia Venga. Fiat natomiast zaprezentuje „Pięćsetkę” napędzaną dwucylindrowym doładowanym silnikiem benzynowym TwinAir, dzięki czemu na własne oczy i uszy będziecie mogły się przekonać, że nowa konstrukcja włoskiego producenta nie ma nic wspólnego z wysłużoną „kaszlącą sześćsetką” stosowaną w poczciwym „maluchu”.

Jeśli wolicie mniej grzeczne samochody, a od ekologii bardziej cenicie sobie sportowe emocje, z pewnością niczym magnes, waszą uwagę przyciągnie stoisko „sport i design”. To właśnie tam będziecie mogły podziwiać powabne kształty Peugeota RCZ. Jeśli lubicie japońskiego ducha motoryzacji, warto zwrócić uwagę na Mazdę MX-5, Hondę Accord z nowymi jednostkami napędowymi oraz Suzuki Kizashi. W obszarze „sport i design” spotkacie kolejnego Fiata 500 –  tym razem jednak, dla równowagi, w wersji bez dachu i z logiem jadowitego skorpiona, bez wątpienia świadczącego o sportowych aspiracjach włoskiego malucha.

Podczas wystawy nie zabraknie również przedstawicieli wagi ciężkiej, a więc SUV-ów, crossover’ów i

Wystawa będzie świetną okazją do bliższego zapoznania się z powabnym Peugeotem RCZ…
fot. Auto Show Poland

terenówek: Mazdy CX-7, Jeepa Grand Cherokee, Kii Sportage, nowej Toyoty RAV4 i Land Cruisera, czy też Hondy CR-V z nowym silnikiem wysokoprężnym i-DTEC współpracującym z automatyczną skrzynią biegów. Oczywiście, wśród aut przeznaczonych do konkretnych celów nie zabraknie też typowo miejskich samochodów Hondy, Fiata, Peugeota i Toyoty oraz nowego – starego Swifta.

Dodatkową atrakcją, oprócz samych samochodów, będzie możliwość wygrania Kii Picanto Comfort 1.0. Wystarczy, że odwiedzicie wystawę, wypełnicie kupon konkursowy i zagłosujecie na najlepszy waszym zdaniem samochód. Chyba mocniejszego argumentu już nie potrzeba?

Ceny: bilet normalny – 25 zł, bilet ulgowy – 15 zł

Miejsce: warszawskie centrum wystawienniczo-konferencyjnym Expo XXI (ul. Prądzyńskiego 12/14)

Godziny otwarcia:

05.11. Piątek 12-20

06.11. Sobota 10-18

07.11. Niedziela 10-18

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Najnowsze

Galeria Karoliny Betlejewskiej – atmosfera Pucharu Kobiet

To już ostatnia część galerii z warszawskiego Pucharu Kobiet Motocaina.pl - mamy nadzieję, że te zdjęcia będą miłą pamiatką dla zawodniczek i dla wszystkich kibicujących kobietom za kierownicą.

Fotografie autorstwa Karoliny Betlejewskiej.

Najnowsze

Autostradą 140 km/h?

Tym razem nie będziemy pisać o podwyższonych stawkach mandatów, ani o kolejnych absurdalnych ograniczeniach. Nowa ustawa o ruchu drogowym, która trafiła na biurko prezydenta, o dziwo, niesie ze sobą sporo pozytywnych zmian.  

fot. Katarzyna Frendl

Brzmi niewiarygodnie i wydaje się zbyt piękne, by było prawdziwe. A jednak – wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że już niebawem przepisy drogowe będą bardziej liberalne. Nareszcie! Oto cztery, najbardziej istotne według nas, zmiany:

– po pierwsze, na autostradach obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 140 km/h (dotyczy samochodów osobowych i motocykli).

– po drugie, na drogach ekspresowych będzie można się rozpędzić nawet do 120 km/h.

– po trzecie, te nieszczęsne fotoradary… – nareszcie będą wyraźnie oznaczone, w dodatku stawiane tylko tam, gdzie ich istnienie naprawdę ma sens.

– i po czwarte, atrapy fotoradarów znikną z dróg, a więc nareszcie pojawi się możliwość normalnej jazdy bez niepotrzebnego hamowania co kilka kilometrów.

Jeśli wszystko dobrze pójdzie, ustawa wejdzie w życie z początkiem nowego roku. Bardzo się cieszymy, że ludzie odpowiedzialni za projekt ustawy w końcu zauważyli, że czasy się zmieniają i po ulicach jeżdżą coraz szybsze samochody uzbrojone „po zęby” w przeróżne systemy poprawiające bezpieczeństwo pasażerów. Dobrze by się stało, gdyby posłowie zajęli się jeszcze zmianą przepisów dotyczących szkolenia kursantów przygotowujących się do egzaminu na prawo jazdy.

Realne, a nie absurdalne ograniczenia prędkości w połączeniu z większą świadomością naszych kierowców z pewnością zaowocowałyby mniejszą liczbą wypadków na drogach. A przecież o to tak naprawdę nam wszystkim chodzi.

Najnowsze

Zawodniczki samochodowego Pucharu Kobiet

Oto one - odważne, zadowolone, piękne - kobiety, które wzięły udział w samochodowych zmaganiach, pierwszego Pucharu Kobiet Motocaina.pl

Fotografie autorstwa Karoliny Betlejewskiej.

Najnowsze

Puchar Kobiet Motocaina.pl – galeria z CSP i Bemowa

Oto druga część galerii z Pucharu Kobiet Motocaina.pl, z odcinków na torze w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, ze slalomu na Fiacie Grande Punto Abarth oraz końcowych prób na lotnisku Bemowo. Galeria autorstwa Arkadiusza Wiącka.

Najnowsze