Aukcje transportowe motocykli i samochodów

Masz ochotę zwiedzić Hiszpanię na swoim motocyklu, ale zniechęca Cię długa trasa z Polski? Jest rozwiązanie, które ma na celu zredukować koszty transportu i zapewniać przewóz maszyny. Powstał pierwszy polski serwis aukcji transportowych.

Nikt nie lubi przepłacać, więc może warto rozważyć skorzystanie z usług przewoźnika, który jedzie w pożądanym przez nas kierunku i zostało mu jeszcze dość miejsca na towar (lub wracają bez ładunku). Może się okazać, że firma chętnie przyjmie dodatkową przesyłkę, a przy okazji zaoferuje konkurencyjną cenę do tych, które obowiązują na tradycyjnym rynku.

 

Zamówienie wyspecjalizowanej firmy transportowej, która bezpiecznie i profesjonalnie przewiezie zakupioną maszynę, często jest związane z dużymi kosztami (szczególnie, gdy motocykl ma przyjechać z Wielkiej Brytanii, a np. samochód z Niemiec). Jej poszukiwania wiążą się z dużym nakładem czasu – trzeba wykonać wiele telefonów, wysłać kilkanaście e-maili, by uzgodnić wszystkie szczegóły, terminy, a w końcu wybrać najlepszą ofertę. Serwis aukcji transportowych bierze na siebie takie zadania; współpracując z firami przewozowymi, kontaktuje nas od razu z tymi, które mogą zaoferować najlepsze warunki i jakość usługi. Jedyne, co trzeba zrobić, to wystawić ogłoszenie w serwisie clicktrans.pl.

Jak to zrobić?
1. Należy umieścić nieodpłatnie swoje ogłoszenie na stronie, podać opis pojazdu (np. wymiar, wagę), termin przewozu oraz adresy skąd i dokąd ma być przewieziony. Dodatkowo dodajemy zdjęcie – może to ułatwić wycenę transportu.

2. Ogłoszenie dociera do firm transportowych w bazie clicktrans.pl. Przewoźnicy konkurują ze sobą, składając swoje oferty na zasadzie „aukcji w dół” – to zwiększa szanse, by uzyskać atrakcyjną cenę.

3. Wybieramy najciekawszą ofertę, a w efekcie zlecamy transport naszej maszyny.

Warto pamiętać, że w przypadku aukcji transportowych, najniższa cena nie oznacza gorszej jakości. Z naszego doświadczenia wynika, że najlepsze firmy oferują często bardzo atrakcyjne ceny, jeśli tylko transport jest im „po drodze”. Redukują w ten sposób tzw. „puste przebiegi”.

Motocykl, skuter a może samochód?
Fani motocykli chętnie wybierają tę usługę. Motocykle są najczęściej przewożonymi maszynami w kategorii „Pojazdy”. To także jedne z najpopularniejszych ogłoszeń w całym serwisie. Serwis donosi, że 97 procent klientów jest zadowolonych z oferowanych na stronie usług transportowych.

 

Korzystając z serwisu, oprócz motocykla, można przetransportować także m.in. skutery, samochody, jachty, ładunki wymagające specjalnej ostrożności, meble, żywność i produkty rolne, sprzęt AGD lub dowolną paczkę.

Wyobraźmy sobie: 35 na 100 przejazdów w transporcie zarobkowym to przejazdy, kiedy przewoźnik wraca pustym pojazdem. Powoduje to straty ekonomiczne i przyczynia się do zwiększonej emisji dwutlenku węgla. Większość pojazdów nie jest załadowanych w 100 procentach i może zabrać dodatkową paczkę lub mebel. Dzięki temu, że ogłoszenie w naszym serwisie trafia do tysięcy firm transportowych, klient ma dużo większą szansę, by znaleźć dobrą firmę i korzystną ofertę, niż dzwoniąc w ciemno lub szukając jej w inny sposób – tłumaczy Agnieszka Korzeniewska, współtwórczyni serwisu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze