Audi wyprodukuje motocykl?

Francuski designer Thibault Devauze, zaprojektował wizję pierwszego motocykla specjalnie dla Audi. Projekt nosi nazwę "Audi Motorrad Concept".

 

Thibault Devauze przedstawił koncepcyjną wersję motocykla o ostrych liniach i charakterystycznej, zgrabnej sylwetce. Inspiracją projektanta była wizyta w muzeum Audi w Ingolstadt. Tam właśnie designer podziwiał motocykle DKW (Dampfkraftwagen), które były bezpośrednim bodźcem do powstania projektów. 

„Pomysł był bardzo prosty: głównym rywalem Audi jest BMW, a BMW posiada szeroką ofertę motocykli. Ponadto, Audi ma w swojej historii rozległą współpracę z producentem motocykli DKW, dlatego powrót do przeszłości jest jak najbardziej trafionym pomysłem” – mówi Devauze. 

Koncepcyjny projekt zakłada, że motocykl Audi będzie napędzany dwucylidnrowym silnikiem o pojemności 850 cm3 (inspirowany silnikiem Ducati). Z kolei, konstrukcja podwozia ma być stworzona z połączenia bardzo lekkich materiałów: włókna węglowego i lekkich stopów metali.
W pracach przy projekcie pomagał także projektant Marc Debauze oraz Clement Couvreur. 

Póki co, to tylko koncept, ale wierzymy, że niebawem rozsądek weźmie górę nad fantazją i Audi rozważy seryjną produkcję motocykli.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze