Audi wchodzi w rallycross

Od sezonu 2017 roku firma Audi AG udzieli fabrycznego wsparcia projektowy Mattiasa Ekstroma. Zespół EKS startuje w rallycrossie, a podpisanie umowy o bliskiej współpracy oznacza większe zaangażowanie niemieckiej marki w sporty motorowe.

Niemiecki producent jest obecnie zaangażowany w wyścigi Formuły E i DTM. Teraz dołączy do tego zestawienia rallycross, a konkretnie Rallycrossowe Mistrzostwa Świata FIA (World RX). 

Zespół EKS założony przez byłego kierowcę fabrycznego Audi, Mattiasa Ekstroma, w ciągu trzech lat wspiął się na wyżyny tej konkurencji. To wszystko udało się stworzyć przy wykorzystaniu własnych sił i środków. 

Nie zabrakło pierwiastka w postaci samochodu Audi S1 EKS RZ quattro, które pomimo mocnej konkurencji od Forda, Peugeota i Volkswagena, zdobyło Mistrzostwo Świata w tej kategorii. Ambicje i doświadczenie zostały zauważone przez szefów Audi, którzy postanowili zapewnić zespołowi fabryczne zaplecze, angażując się w serię World RX.

Zespół EKS już wcześniej korzystał z usług dostawców i partnerów Audi Sport. Dzięki podpisaniu stałej umowy rozwój samochodu S1 EKS RX quattro będzie nadzorowany przez dział sportów motorowych koncernu z Ingolstadt. 

Mimo mocnego zaangażowania w nową dyscyplinę, Mattias Ekstrom cały czas startuje za kierownicą Audi w serii DTM. Szwedzki kierowca przedłużył kontrakt z niemiecką marką, a w 2017 roku po raz siedemnasty wystartuje w DTM. Kierowca nie kryje swoich ambicji i podkreśla, że chce zdobyć po raz trzeci mistrzostwo.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze