Audi RS Q3 concept – błękitna krew, sportowy duch

Targi Auto China 2012 w Pekinie były dla Audi okazją do zaprezentowania samochodu koncepcyjnego RS Q3, nowej interpretacji kompaktowego SUV-a bazującej na modelu Q3.  

Pierwsze, co zwraca uwagę w pokazowej wersji Audi RS Q3, to kolor – intensywnie niebieski. Karoseria została poszerzona i obniżona o 25 mm w stosunku do pierwowzoru. Nowy jest również sportowy i kanciasty projekt zderzaka. Jego dół jest czarny i matowy, natomiast dolna część została pomalowana na niebiesko i pokryta lakierem bezbarwnym. Czarne i niebieskie motywy przeplatają się ze sobą: to połączenie widać również po bokach, co dotyczy zarówno listew na drzwiach i progach, jak i nakładek na nadkolach. Spojler dachowy opada ku tyłowi, jego środkowa część jest nieznacznie węższa w stosunku do części zewnętrznych, a polakierowano go matowym niebieskim z niewielką domieszką żółtego.

Audi RS Q3
fot. Audi

Wnętrze Audi RS Q3 concept ma w sobie dużo światła – to zasługa szklanego dachu. Dominuje w nim czerń, chociaż do pokrycia siedzeń wykorzystano ciemnoniebieską Alcantarę. Z tego samego materiału wykonano również obicia drzwi. Większa część koła kierownicy pokryta jest czarną skórą Velvet.

Panele z warstwowego karbonu pokrywają obszar wokół pięciocylindrowego silnika z głowicami polakierowanymi na czerwono. Powietrze trafia do silnika przez dwie zamontowane po bokach kratki wentylacyjne. Na pokrywach świec zapłonowych poszczególnych cylindrów umieszczono numery – podobnie jak się czyni w świecie sportów motorowych.

Audi RS Q3
fot. Audi

Silnik 2.5 TFSI w modelu RS Q3 concept łączy w sobie dwie klasyczne technologie Audi: bezpośredni wtrysk benzyny oraz turbodoładowanie.
Z 2480 cm3 pojemności generuje moc 360 KM. Na dojście do setki samochód potrzebuje 5,2 sekundy, a jego maksymalna prędkość wynosi 265 km/h.

Siedmiostopniowa skrzynia biegów S tronic przekazuje moc silnika na stały napęd na wszystkie koła quattro.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze