Audi rezygnuje z zaangażowania w DTM

Audi koryguje swój program zaangażowania w sporty motorowe. Po zakończeniu sezonu 2020, cztery pierścienie nie przedłużą swego zaangażowania w serię wyścigów DTM.

Zarząd Audi AG podjął tą decyzję również w świetle wyzwań gospodarczych związanych z pandemią koronawirusa i zakomunikował ją ITR e.V. – organizacji zarządzającej wyścigami DTM. W związku z tym, centralnym punktem przyszłych działań Audi w dziedzinie sportów motorowych stanie się przynoszące jak do tej pory sukcesy zaangażowanie w serię wyścigów samochodów elektrycznych Formuła E oraz w tzw. „customer racing”. Audi obecne jest w Formule E od samego początku, od roku 2014. Mający na swym koncie aż 41 trofeów team Audi Sport ABT Schaeffler, przez wszystkie te lata odnosi w serii sukcesy. Natomiast poza torem, Audi planuje osiągnięcie przez samochody elektryczne i hybrydowe typu plug-in ok. 40 procentowego udziału w sprzedaży do roku 2025.

Czytaj więcej: Kierowcy DTM biorą udział w charytatywnym wyścigu wirtualnym

Audi bardzo dobrze wspomina niezwykle udaną przeszłość w DTM. Cztery pierścienie zdobyły w tej serii 23 tytuły mistrzowskie, w tym 11 dla kierowców, zwyciężały aż 114 razy, 345 razy kierowcy Audi stawali na podium, 106 razy zdobywali pole position i 112 razy mieli najlepsze czasy okrążeń. Audi kształtowało DTM w latach 1990 – 1992 i później, po roku 2000. Trzy tytuły mistrzowskie, wiele miejsc na podium i wiele rekordów sprawiło, że sezon DTM 2019 był najbardziej udanym w historii marki z Ingolstadt. W sezonie 2020 Audi ma zamiar kontynuować to pasmo sukcesów i pożegnać się z fanami w wielkim stylu – ponownie zdobywając wszystkie trzy tytuły mistrzowskie. 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze