Audi R8 rozpadło się na pół!

Audi R8 rozpadło się na pół!

03 listopada 2018
5
4
Można powiedzieć, że każdy wypadek z udziałem supersamochodu jest na swój sposób spektakularny. Ten jest szczególny głównie ze względu na to, co stało się z autem w wyniku uderzenia.

Supersamochody wydają się być wyjątkowo odporne na skutki poważnych wypadków. Projektowane są tak, aby zapewnić jak największą sztywność i wytrzymałość konstrukcji, która zwykle wykonywana jest z włókna węglowego, tytanu i innych wysokowytrzymałościowych materiałów.

Takie też jest Audi R8, którego kierowca, zgodnie z prasowymi doniesieniami, odniósł tylko powierzchowne obrażenia. Kabina była więc bardzo dobrze chroniona, zważywszy, że całe auto rozpadło się na pół (silnik z tylną osią oddzielił się od części pasażerskiej).

Szczegóły zdarzenia nie są jeszcze znane, ale wiadomo, że Audi zderzyło się z dostawczym Volkswagenem, który uderzył w nie przodem. Na zdjęciach z miejsca wypadku widać, że asfalt był mokry – czyżby właściciel R8 nie opanował swojego supersamochodu?

Do zdarzenia doszło między miejscowościami Kastelbell i Latsch na północy Włoch, tuż przy austriackiej granicy. Służby przez dwie godziny oczyszczały drogę.

Komentarze

Lucky
03 listopada 2018 19:44
Pewnie nasi je składali z dwóch
Obcokrajowiec
03 listopada 2018 22:09
Nieeęee to polscy pracownicy audi w Ingolstadt gold składali.....
Deroker > Obcokrajowiec
08 listopada 2018 00:49
Audi R8 V10 budowane są w Audi Quatro oddział Heilbronn niedaleko Neckarsulm . Auto spisało się na medal -kierowca żyje
Motomaniak
04 listopada 2018 08:14
Wszystkie nowe auta z silnikiem z tylu są tak zaprojektowane aby sekcja silnika podczas wypadku się oderwała od monokoku, kwestia bezpieczeństwa.
Perl
04 listopada 2018 08:58
Takie zabezpieczenia w audi teraz robią :).