Audi R8 rozpadło się na pół!

Można powiedzieć, że każdy wypadek z udziałem supersamochodu jest na swój sposób spektakularny. Ten jest szczególny głównie ze względu na to, co stało się z autem w wyniku uderzenia.

Supersamochody wydają się być wyjątkowo odporne na skutki poważnych wypadków. Projektowane są tak, aby zapewnić jak największą sztywność i wytrzymałość konstrukcji, która zwykle wykonywana jest z włókna węglowego, tytanu i innych wysokowytrzymałościowych materiałów.

Takie też jest Audi R8, którego kierowca, zgodnie z prasowymi doniesieniami, odniósł tylko powierzchowne obrażenia. Kabina była więc bardzo dobrze chroniona, zważywszy, że całe auto rozpadło się na pół (silnik z tylną osią oddzielił się od części pasażerskiej).

Szczegóły zdarzenia nie są jeszcze znane, ale wiadomo, że Audi zderzyło się z dostawczym Volkswagenem, który uderzył w nie przodem. Na zdjęciach z miejsca wypadku widać, że asfalt był mokry – czyżby właściciel R8 nie opanował swojego supersamochodu?

Do zdarzenia doszło między miejscowościami Kastelbell i Latsch na północy Włoch, tuż przy austriackiej granicy. Służby przez dwie godziny oczyszczały drogę.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Audi R8 V10 budowane są w Audi Quatro oddział Heilbronn niedaleko Neckarsulm . Auto spisało się na medal -kierowca żyje

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Pewnie nasi je składali z dwóch

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Nieeęee to polscy pracownicy audi w Ingolstadt gold składali…..

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Wszystkie nowe auta z silnikiem z tylu są tak zaprojektowane aby sekcja silnika podczas wypadku się oderwała od monokoku, kwestia bezpieczeństwa.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Takie zabezpieczenia w audi teraz robią :).

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze