Audi Q8 – nadchodzi wielki i luksusowy SUV

Koncern z Ingolstadt przywiezie do Detroit koncept, na który długo czekaliśmy. Będzie to nowy, flagowy SUV, który wyznaczy nowy kierunek dla marki Audi.

Model Q8 nie będzie typowym SUV-em o zwalistych kształtach. Raczej możemy się spodziewać samochodu z segmentu SUV-ów o nadwoziu coupe. Szef stylistów w Audi twierdzi, że samochód będzie awangardą serii Q, a jego stylistyka ma wyraźnie podkreślać sportowy charakter i prestiż.

Ciężko będzie znaleźć konkurenta spośród aktualnie oferowanych modeli, ale bardzo blisko będzie mu do BMW X6 oraz Mercedesa GLE Coupe. Koncern z Ingolstadt zamierza pozycjonować ten samochód półkę wyżej.

Auto będzie dłuższe od modelu Q7 i wraz z luksusową limuzyną A8 będzie uznawane za flagowy model tej marki. Pod względem wyposażenia i materiałów dostępnych we wnętrzu zbliży się do Bentleya Bentaygi i Porsche Cayenne. Wymienione modele będzie łączyć jedna płyta podłogowa.

Producent nie zdradza więcej detali na temat nowego modelu, ale możemy się spodziewać, że pod maską wylądują najmocniejsze silniki oferowane w grupie VAG. Mowa przede wszystkim o doładowanych jednostkach V6 i V8. Nie powinno zabraknąć wariantu hybrydowego, elektrycznego oraz wersji ze znaczkiem RS.

Oficjalna prezentacja konceptu Q8 odbędzie się w styczniu podczas targów w Detroit. Auto powinno pojawić się na drogach nie wcześniej niż w 2018 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze