Audi Q3 wchodzi na polski rynek – znamy ceny!

Audi Q3, które zjeżdża z taśmy produkcyjnej w hiszpańskim Martorell koło Barcelony już niedługo trafi do polskich salonów. Ile warty jest nowy kompaktowy SUV Audi? Sprawdźcie!

Model Q3 to SUV klasy Premium w kompaktowym rozmiarach ( 4,39 m długości, 1,83 m szerokości i 1,60 m wysokości).  2/3 powierzchni karoserii wykonane jest z blachy, natomiast reszta ze szkła. Linia dachu szybko opada, a słupki D są płasko ustawione jak w coupe.

Nowy kompaktowy SUV dostępny jest w dwunastu kolorach, dodatkowo do wyboru jest 5 możliwości indywidualizacji kolorystyki nadwozia.
fot. Audi

Mimo tej stylistyki, Q3 jest wyraźnie rozpoznawalne jako członek rodziny samochodów serii Q. Pokrywę bagażnika podobnie umocowano jak u starszych braci Q5 i Q7.

Bagażnik ma pojemność 460-1365 litrów.
fot. Audi

Na początku Audi Q3 wejdzie na rynek z trzema jednostkami napędowymi – dwoma silnikami benzynowymi i jednym silnikiem TDI. Kolejna jednostka wysokoprężna zostanie wprowadzona trochę później. Wszystkie silniki są czterocylindrowe, a ich pojemność wynosi 2 litry.

Jak ogłosił producent w zależności od wersji ceny będą kształtowały się następująco:

– Audi Q3 2.0 TDI (140 KM), 6-biegowa skrzynia ręczna: 123 500 zł
– Audi Q3 2.0 TFSI quattro (170 KM), 6-biegowa skrzynia ręczna: 133 500 zł
– Audi Q3 2.0 TDI quattro (177 KM), 7-biegowa przekładnia S tronic: 147 900 zł
– Audi Q3 2.0 TFSI quattro (211 KM), 7-biegowa przekładnia S tronic: 147 900 zł

Obie jednostki TFSI i najmocniejszy TDI współpracują z napędem na wszystkie koła – quattro.

Do wyboru będzie 5 wersji kolorystycznych wnętrza: czarna, szara, beżowa oraz dwa odcienie brązu. Siedzenia można obszyć jednym z trzech rodzajów tkanin lub jednym z trzech gatunków skóry. Dostępne będą 4 warianty dekoracyjne, w tym między innymi z drewna modrzewiowego z wyczuwalną strukturą lub ze szczotkowanego  aluminium. Sportowy pakiet S line oferuje dodatkowe elementy ozdobne wypełniając wnętrze kolorem czarnym.
fot. Audi

Audi Q3

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze