Audi i FC Bayern – przedłużają współpracę do roku 2029

Audi i FC Bayern – przedłużają współpracę do roku 2029

14 stycznia 2020
Dwie marki premium – Audi i FC Bayern – przedłużają swą współpracę do roku 2029. Gracze FC Bayern Monachium, w tym Robert Lewandowski, jeździć będą Audi e-tron.

Partnerstwo pomiędzy Audi i FC Bayern Monachium to historia sukcesu. Od 2002 roku marka z czterema pierścieniami w logo wspiera najbardziej utytułowany niemiecki klub piłkarski. Dodatkowo, od 2011 roku Audi jest udziałowcem FC Bayern München AG. Wspólne wydarzenia i inicjatywy wypełniają tę współpracę życiem. Puchar Audi, który w 2019 r. odbył się po raz szósty na Allianz Arena, zalicza się do najwyższego kalibru europejskich turniejów przygotowawczych.

Dla całej floty dostarczonej przez Audi dla FC Bayern, uzgodniono średni maksymalny poziom emisji na poziomie 95 gramów CO2/km w całym okresie obowiązywania umowy. Jest to praktycznie równoznaczne z wymogiem prawnym, który ma być spełniony przez floty producentów od stycznia 2020 r. W przyszłości, co najmniej połowa wszystkich pojazdów zostanie zelektryfikowana.

Dzięki przedłużeniu umowy, obaj partnerzy mają długoterminowy horyzont planowania dalszych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju. Pod względem merytorycznym zobowiązanie to opiera się na nowych podstawach: partnerstwo w dziedzinie dostarczania samochodów, w ramach którego wszystkie gwiazdy i oficjele FC Bayern jeżdżą samochodami marki Audi, przekształca się w strategiczną współpracę w ramach wspólnego wysiłku na rzecz postępu w dziedzinie elektryfikacji i wykorzystania innowacyjnych działań marketingowych i platform dialogu. Audi będzie też lepiej widoczne dla wszystkich odwiedzających stadion Allianz Arena, a w nowym, flagowym sklepie FC Bayern w samym sercu Monachium będzie dostępna różnorodna oferta pamiątek i gadżetów Audi. Inne projekty przyszłej współpracy to m.in. stacje ładowania i możliwość jazd testowych wokół Allianz Arena i na kampusie FC Bayern oraz obiekty szkoleniowe na Säbener Strasse.

Współpraca AUDI AG i FC Bayern Monachium ma swoje dynamiczne odzwierciedlenie w postaci fanklubu „Audi Fanclub FC Bayern”. To największy piłkarski fanklub na świecie – zrzesza ponad 6000 członków.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!