Audi A4 świętuje już 25 urodziny!

Audi świętuje znaczącą rocznicę urodzin popularnego samochodu segmentu premium. 25 lat temu z taśmy produkcyjnej fabryki w Ingolstadt zjechał pierwszy egzemplarz Audi A4. Od tego momentu wyprodukowano już ponad 7,5 miliona sztuk tego auta.

Ćwierć wieku od tego wydarzenia popyt na Audi A4 jest wciąż bardzo wysoki, a na rynku króluje jego piąta generacja. A4 to najpopularniejszy samochód spod znaku czterech pierścieni na świecie: tylko w roku 2018 sprzedano 344 586 jego egzemplarzy. W przybliżeniu co piąte sprzedane dziś Audi pochodzi z tej właśnie serii modelowej.

Audi A4, następca Audi 80, weszło do produkcji w roku 1994 i od razu wyznaczyło nowe standardy w całej branży. Swą elegancją, sportowym zacięciem i komfortem szybko zdobyło uznanie klientów na całym świecie. Już w pierwszym pełnym roku sprzedaży – 1995, auto zostało bestsellerem koncernu z Ingolstadt. Z fabryki wyjechały wtedy 272 052 sztuki A4. Dziś, dzięki dużej gamie systemów wsparcia kierowcy, jego kolejna generacja wyznacza nowe trendy.

Popyt na Audi A4 jest wciąż niezmiennie wysoki, a na rynku od roku 2015 jest jego piąta już generacja. Na samochody z serii A4 najczęściej decydują się klienci z Chin, Niemiec i ze Stanów Zjednoczonych. W roku 2018 niemal jedna piąta spośród modeli Audi sprzedanych w Niemczech, to było właśnie A4. Najbardziej popularnym Audi w Chinach jest z kolei przeznaczone wyłącznie na tamtejszy rynek Audi A4 L z wydłużonym rozstawem osi.

A4 to najlepiej w historii sprzedające się auto spod znaku czterech pierścieni. Wyprodukowano już 7,5 milionów jego egzemplarzy. Od momentu wejścia na rynek czwartej generacji A4 w roku 2007, wytwarzaniem tego modelu, w tzw. obrotowym systemie produkcji, zajmują się dwie niemieckie fabryki koncernu: w Ingolstadt i w Neckarsulm. Z myślą o potrzebach rynków lokalnych, Audi A4 wytwarzane jest również w Azji, w chińskiej fabryce w Changchun oraz w Aurangabad w Indiach.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze