ARJUN – pierwszy indyjski czołg

W Polsce przemysł czołgowy ma wieloletnią tradycję. Niestety na dzień dzisiejszy dogorywa. Gwoździem do trumny był zakup (przejęcie - jak kto woli) używanych, niepierwszej młodości Leopardów 2A4. Zakończony kontrakt Bumaru Łabędy na dostawę PT-91 dla Malezji może być jednym z ostatnich. Tymczasem...

Pierwszy indyjski czołg ARJUN
Fot. MoD India

…Indie, kraj gigantyczny, nie tylko pod względem obszaru i liczby ludności, ale i możliwości rozwoju techniki, po 35 latach prac wypuściły na rynek swój pierwszy czołg. Jak podały lokalne media wieloletnie badania i rozwój, który odbywał się nie bez problemów, zostały zwieńczone wdrożeniem pierwszego w pełni indyjskiego czołgu średniego Arjun. 25 maja najnowszy czołg w liczbie 16 sztuk został przekazany do armii indyjskiej.  Nowy pojazd bardzo przypomina rosyjski T-90; nic dziwnego, bowiem indyjscy inżynierowie odbywali wiele kursów w Rosji.

Aktualnie przy Arjun Main Battle Tank trwają prace nad rozwojem systemów obrony aktywnej (laser warning control system – LCWS) producenta Elbit Limited i mobilnego kamuflażu (Mobile Camouflaging System -MCS), którego wytwórcą jest Barracuda Camouflaging Limited.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze